Uherské Hradiště připravuje jazzový festival

01.04.2018 11:22

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Devatenáctý ročník festivalu CZ&SK HELLO JAZZ WEEKEND proběhne v avízovaném termínu, a to od středy 18. 7. do soboty 21. července. Jeho průběh se letos vyhne změnám a divákům nabídne osvědčené, volně přístupné koncerty v Uherském Hradišti, Kyjově a Napajedlích a samozřejmě dva hlavní festivalové koncerty v Jezuitské koleji v Hradišti a na Jančovce v Kyjově. Novinkou možná bude jen Swingová tančírna manželů Šůstkových v Hradišti na náměstí. V Kyjově se tato akce těší pozornosti četných fanoušků už několik festivalových ročníků.
A na které účinkující se letos může jazzové publikum těšit? Všechny kapely na hlavních scénách reprezentují mezinárodní projekty. František Uhlíř, který se na festival vrací po mnoha letech, přivede vedle osvědčeného bubeníka Jaromíra Helešice ještě kytaristu Adama Tvrdého a především amerického zpěváka Lee A. Davisona. Další americkou sólistku představí na našem festivalu už dobře zavedený pianista Skip Wilkins (také USA). Mladá a talentovaná Amber Anne Emersonse se poprvé představí nejen českému, ale i evropskému publiku. Zbytek Skipovy kapely budou tvořit čeští a slovenští hudebníci.
No a nakonec, ale zřejmě otevírat oba festivalové koncerty, bude band Martina Zbrožka. Ten by měl mít v kapele Luboše Šrámka, skvělého slovenského pianistu, na basu Jiřího Slavíka, bicí bude hrát Marek Urbánek a obsazení dechové sekce je zatím otevřené.
Na koncertech Víno a Jazz bude letos v Hradišti a Kyjově hrát americko-moravský mix pod vedením Skipa Wilkinse a na dalších doprovodných akcích si zahraje senická beat funková kapela Výkvet poezie.
I letos pořadatelé drží obvyklou hladinu vstupného, 250 Kč na hlavní koncerty a 150 Kč na koncerty Víno a Jazz. Ostatní produkce budou přístupné bez vstupného.

Přehled koncertů 19. ročníku CZ&SK HELLO JAZZ WEEKENDu:
18. 7.   Uherské Hradiště       Víno a Jazz
18. 7.   Kyjov                         Jam session
19. 7.   Kyjov                         Víno a Jazz
19. 7.   Uherské Hradiště       Swingová tančírna
20. 7.   Uherské Hradiště       Hlavní festivalový koncert
20. 7.   Kyjov                         Swingová tančírna
21. 7.   Uherské Hradiště       Jazzová snídaně
21. 7.   Kyjov                         Hlavní festivalový koncert
21. 7.   Napajedla                   Jazz v přístavu

Předprodej na všechny placené koncerty bude zahájen v pátek 4. 5. v MIC Uherské Hradiště a MIC Kyjov. Rezervace posílejte přes záložku „VSTUPENKY“ na www.jazzweekend.cz.

Petra Kučerová