Udržet zlínské parky zelené a kvetoucí je skutečná dřina

09.08.2018 13:01

ZLÍN – Až šest pracovníků se musí v těchto suchých a parných dnech denně starat o to, aby zůstal park Komenského stále krásně zelený a pestrobarevně rozkvetlý. „Běžně přitom stačí pracovníci tři. Jen tento park si denně nyní vyžádá mnoho kubíků vody na zálivku, musí se uklízet odpad a udržovat kvetoucí záhony, i technologické zázemí,“ uvedl tiskový mluvčí zlínského magistrátu Zdeněk Dvořák. 

„Výhodou je, že máme k dispozici v parku vlastní studnu i retenční nádrž s kapacitou 25 kubíků. Spodní voda svedená do studny a pak do nádrže nám navíc pomáhá udržovat objekt klubu 206 více v suchu. V minulosti zde byly problémy s podmáčeným zdivem,“ prozradil Stanislav Pospíšilík, vedoucí oddělení městské zeleně.
Téměř každé ráno před osmou hodinou se tak v parku spustí automatický zavlažovací systém. Zalévají se i vybrané mladé stromy, které by mohlo sucho ohrozit. V celém městě je takových stromů více než pět stovek. Vyšší potřeba zálivky neznamená vyšší náklady. Uspořit lze totiž nyní při sečení trávníků, které není tak časté.

Vlastimil Langer