U Městské sportovní haly se připravuje kluziště

23.01.2019 08:14

OTROKOVICE - Nízké teploty konečně umožňují nástřik plochy parkoviště u Městské sportovní haly Otrokovice tak, že by už dnes mohla být ledová plocha využitelná k bruslení. „Za příznivých klimatických podmínek se ve středu 23. ledna ráno budou moci bruslaři prohánět po kluzišti,“ informovala tisková mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

Rekonstrukce Městské sportovní haly a jejího okolí v minulém roce neumožnila nastříkat část plochy parkoviště, aby posloužila jako kluziště, které využívají zejména děti a mládež. Bruslaři v Otrokovicích byli odkázání na vodní nádrž Štěrkoviště. Letos se situace vrátila do starých kolejí. Parkoviště opět poslouží jako kluziště. Parkovací plocha u haly se během rekonstrukce rozšířila.
„Plochu jsme rozdělili na dvě části, přičemž na jedné části vznikne kluziště a na druhé bude i nadále možné parkování pro uživatele haly,“ uvedl jednatel TEHOSu Tomáš Morys.

Konečně nastalo ochlazení s teplotami pod bodem mrazu, které umožňuje uvést do provozu venkovní kluziště. V pondělí 21. ledna začali pracovníci městské společnosti TEHOS s  nástřikem plochy, aby se vytvořila hladká ledová plocha a první zájemci mohli vstoupit na led.
„Kvalita povrchu vždy závisí na počasí. Pokud nebude sněžit a bude dostatečně mrznout, budeme ledovou plochu udržovat tak, aby byla kvalitní co nejdéle,“ poznamenal Tomáš Morys.

Provozní doba umělého venkovního kluziště není stanovena. Návštěvníci si mohou zvolit sami, kdy se za bruslením vypraví a jak dlouho ledovou plochu využijí.

„Umělá ledová plocha slouží široké veřejnosti bez jakéhokoliv poplatku. Nastříkáním umělé ledové plochy chceme předcházet nehodám, které by mohly vzniknout při snahách dětí bruslit na přírodních vodních plochách,“ uvedl starosta města Otrokovice Jaroslav Budek.
Vlastimil Langer
Foto: www.otrokovice.cz