U městské knihovny začíná rekonstrukce hlavního silničního tahu v Rožnově

20.07.2020 08:01

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Rozsáhlou opravu hlavního silničního tahu mezi světelnou křižovatkou u Janíka až po křižovatku u Eroplánu zahajuje dnes Ředitelství silnic a dálnic ČR.
„První část, kterou oprava silnice začne je středová, v úseku městské knihovny. ŘSD však na páteční schůzce předneslo změnu, a to povolení průjezdu nákladní dopravě do 31. srpna i skrze opravovaný úsek,“ informovala tisková mluvčí rožnovské radnice Patra Graclíková.

V uplynulých týdnech nastalo několik změn ze strany Ředitelství silnic a dálnic při plánování časového harmonogramu opravy komunikace I/35. Zejména změna dodavatele dopravního značení značně zkomplikovala plánovaný průběh a splnění podmínek, které město Rožnov požadovalo.
V pátek 17. července se uskutečnila poslední schůzka se zástupci ŘSD a vedením města tak, aby bylo všem stranám jasné, jakým způsobem bude oprava komunikace probíhat. První část opravy začne v úseku městské knihovny a bude trvat pravděpodobně dva měsíce. Hlavní změna, která nastala z důvodu nepovolené objížďky přes Hodslavice, je povolení průjezdu nákladní dopravě skrze Rožnov do 31. srpna 2020, tudíž i opravovanou částí.
„ŘSD nám předložilo dvě možnosti. Zahájit stavbu se změnou části opravovaného úseku a průjezdem kamionů do 31. srpna, anebo celou opravu posunout až na září, kdy tranzit kamionů může využít objízdné trasy mimo Rožnov. Zvolili jsme co nejrychlejší zahájení stavby s ohledem na fakt, že by hrozilo posunutí stavby až do příštího léta. I tak ŘSD slíbilo dodržet zákaz průjezdu kamionům od 1. září,“ uvedl starosta města Radim Holiš.

Opravovaný úsek bude řízen v jednom pruhu semafory a dopravních špičkách praporčíky. Po celou dobu rekonstrukce nebudou v Rožnově značeny objízdné trasy, tudíž se obyvatelé přilehlých částí nemusí obávat zvýšeného provozu. V oblasti Rybníčky bude přidáno dopravní značení průjezd zakázán. Již v sobotu 18. července začnou přípravy na opravu komunikace v podobě např. dopravního značení. Prosíme řidiče o trpělivost a zvýšenou opatrnost.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto z jednání s ŘSD Měú Rožnov pod Radhoštěm