U holešovského gymnázia vznikl nový rondel

29.12.2018 17:19

ZLÍNSKÝ KRAJ - Silničnímu provozu v centru Holešova slouží nová okružní křižovatka, kterou Ředitelství silnic Zlínského kraje dokončilo v místě křížení s ulicí Tovární. Stála přes čtyři a půl milionu korun.

„Okružní křižovatka má čtyři větve o vnějším průměru 36 metrů. Nově bylo přes ni vytvořeno přímé dopravní připojení k blízkému supermarketu, ke kterému se v minulosti přijíždělo z Tovární ulice,“ sdělil náměstek hejtmana Zlínského kraje Pavel Botek, zodpovědný za oblast dopravy.

Stavební firma zde vybudovala okružní pás křižovatky se živičným povrchem, středový prstenec s povrchem ze žulových kostek včetně odvodnění, dopravní ostrůvky a středový ostrov včetně obrub. Okružní křižovatka je vybavena svislým i vodorovným dopravním značením.

„Souběžně s touto stavbou zajišťovalo město Holešov výstavbu dvou větví okružní křižovatky pro připojení Tovární ulice a připojení k supermarketu, dále výstavbu navazujících chodníků, sjezdů, zpevněných ploch a některé další práce mimo krajskou silnici,“ doplnila krajská tisková mluvčí Adéla Kousalová.

Vlastimil Langer

Foto: www.rszk.cz