Týden manželství se ve Valašském Meziříčí vydařil

14.02.2020 11:34

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Symbolicky na svátek sv. Valentýna v pátek 14. února vyvrcholil ve Valašském Meziříčí první ročník Týdne manželství. Město se tak připojilo k národní kampani, která si klade za cíl podporu manželství.

Na premiérovém ročníku akce spolupracovalo město Valašské Meziříčí s místním Rodinným, komunitním a vzdělávacím centrem Emcéčko, Centrem pro rodinu a Klubem zdraví ADRA. Součástí programu byly zajímavé besedy na téma manželství a komunikace s manželi Ryzovými a Hasmandovými. Už v pondělí 10. února pak v Emcéčku proběhla vernisáž svatebních fotografií s názvem Co pro nás znamená manželství. „Všichni manželé, kteří nám fotografii ze svého svatebního dne poslali a zodpověděli na otázku v názvu výstavy, se zároveň zapojili do soutěže o večeři pro dva a vstupenky do kina. Přihlásilo se nám celkem 16 párů, jejichž zájem nás moc potěšil,“ řekla Silvie Malíková z Rodinného, komunitního a vzdělávacího centra Emcéčko Valašské Meziříčí.

V pátek 14. února, tedy na svatého Valentýna, pak za účasti starosty Roberta Stržínka a místostarostky Zdislavy Odstrčilové proběhlo vylosování vítězného páru. Romantickou večeři a film si užijí manželé Petrnkovi. „Manželství patří k hodnotám, které bychom měli bránit a podporovat. Věřím, že ve světě, kde i mezilidské vztahy zasáhl princip jednorázového použití, se nám zapojením do národní kampaně Týden manželství podařilo zdůraznit důležitost tohoto svazku,“ shrnula místostarostka Odstrčilová.

Rudolf Maňas

Zdroj, foto: MěÚ Valašské Meziříčí, Jakub Mikuš