Turistický pochod Švihák rožnovský spustil registrace

19.07.2020 07:17

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Šviháme to zas a znova, dneska jdeme do Rožnova!  Toto heslo razí pořadatelé druhého ročníku turistického pochodu Švihák rožnovský. Akce je naplánována na sobotu 12. září. Připraveno je celkem 14 tras od 7 do 66 kilometrů včetně například kočárkové trasy.
„Některé startují v Rožnově, jiné třeba v Ostravě, Frenštátu pod Radhoštěm či Frýdku-Místku. Všechny trasy vedou do Rožnova pod Radhoštěm. Na akci se mohou lidé vydat i parní vláčkem, který v sobotu 12. září bude jezdit mezi Valašským Meziříčím a Rožnovem v rámci akce Rožnovské parní léto 2020. Registrace na turistický pochod již je spuštěna, a to na webu www.svihakroznovsky.cz,“ informoval Marek Havran z rožnovské radnice.

„Chceme zvednout lidi z gauče a v pokoronavirové době je pořádně rozhýbat,“ řekl hlavní pořadatel Rostislav Bažanowski. „Před rokem došlo do cíle přes 1055 účastníků a věříme, že se opět dostaneme minimálně na podobnou úroveň. Na startu letošního druhého ročníku všichni přihlášení obdrží startovní číslo se svým jménem a lázeňský oplatek, vybírat mohou ze 14 tras. V cíli na Masarykově náměstí v Rožnově pod Radhoštěm, kde bude hrát country kapela, se všichni mohou těšit na originální medaili Švihák rožnovský,“ slíbil Rostislav Bažanowski.

Nejdelší trasa povede z ostravského Bělského lesa, je určená pro cyklisty a měří 65 km. Trasa pro pěší turisty měří 58 km. Dálkoplazi po dvaceti kilometrech dorazí k přehradě Olešná a pak se vydají přes Palkovické hůrky, Hukvaldy, Frenštát pod Radhoštěm a Velký Javorník. Pak už je to na rožnovské náměstí jen z kopečka. Ten, kdo půjde z Frýdku-Místku, tak se musí připravit na 38 km dlouhou trať. Několik tras také vede přes Pustevny a mýtickou horu Radhošť.
„Samozřejmě budeme startovat i z Rožnova. Vyšli jsme vstříc cyklistům a připravili jsme pro ně tři nové trasy, pěší si zde mohou vybrat z pěti tras. Vycházet respektive vyjíždět budeme vždy z Masarykova náměstí. Největší zájem očekáváme o trasu, která vede z Frenštátu pod Radhoštěm přes Velký Javorník a o kočárkovou trasu, která povede podél Bečvy ke golfovému hřišti,“ vysvětlil organizátor akce.

Na Šviháka rožnovského se mohou lidé vydat i parní vláčkem, který v sobotu 12. září bude jezdit mezi Valašským Meziříčím a Rožnovem v rámci akce Rožnovské parní léto 2020. Z Valašského Meziříčí do Rožnova jedou vlaky v 9.25 a 13.10 hodin, opačným směrem pak jedou v 11.35 a 15.27 hodin.

Registrovat se mohou nejen jednotlivci, ale i celé rodiny včetně čtyřnohých mazlíčků, kteří také mohou mít své startovní číslo se jménem. Úřady, školy a další instituce včetně firem mohou v rámci teambuildingu ještě více upevnit na několik hodin trvajícím pochodu vztahy svých zaměstnanců a nejen to, mohou zaměstnancům startovné i zakoupit.

Registrovat se je možné na webu www.svihakroznovsky.cz

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Měú Rožnov pod Radhoštěm