Tříkrálová sbírka pomůže potřebným

03.01.2018 13:12

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - V ulicích Valašského Meziříčí uvidíte na začátku roku skupinky dětí i dospělých s kasičkami. „Na hlavě budou mít někteří z nich i papírovou korunku, která připomíná biblické Tři krále, podle kterých je pojmenována i tato dobročinná sbírka. Akce se v našem městě uskuteční v sobotu 6. ledna,“ informovala tisková mluvčí meziříčské radnice Renata Votrubová.  
Pořádající organizace Charita vyšle do ulic koledníky s dospělým doprovodem. Skupinka navštíví skoro každou domácnost s přáním všeho dobrého v novém roce a prosbou o příspěvek do zapečetěné pokladničky s logem Charity Česká republika.  
„Ve Valašském Meziříčí půjdou vybrané peníze například na pomoc lidem v akutní nouzi, na podporu Centra sociálně-materiální pomoci, nákup dorozumívacího zařízení sestra-klient v Charitním domě pokojného stáří ve Valašské Bystřici a financování stavebních úprav a zateplení budovy se službami pro lidi bez domova,“ upřesnila tisková mluvčí.
Tříkrálová sbírka je největší dobrovolnickou akcí v České republice. V roce 2017 se vydalo koledovat více než šedesát tisíc dobrovolníků a od dárců získali na pomoc lidem v nouzi přes sto milionů korun. Díky štědrým dárcům se sešla nejvyšší částka v historii - celkem 104 425 895 korun. Většinu z nich vybrali dobrovolníci do 22 043 evidovaných pokladniček. V roce 2018 se sbírka bude konat už po osmnácté.

Vlastimil Langer

Ilustrační foto: Archiv KNZ