Tříkrálová sbírka na Rožnovsku opět rekordní

14.01.2019 11:42

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Celkem 1.455.805 korun se podařilo na začátku letošního roku vybrat od občanů mikroregionu Rožnovsko a některých dalších obcí v rámci tradiční Tříkrálové sbírky. „Suma vybraných peněz, které budou použity na humanitární účely i pro potřebné obyvatele města Rožnov p. R. a okolních obcí, tak sedmým rokem po sobě vzrostla,“ informoval tiskový mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross.

Opět po roce přišli na rožnovské Masarykovo náměstí tři králové. Koledníky přijal také starosta města Radim Holiš společně s místostarostou Janem Kučerou.

„Na Rožnovsku bylo vybráno celkem 1.455.805,- Kč, což je o neuvěřitelných 54.343 korun více než v roce 2018,“ prozradila Tereza Olejníková, která má za Charitu Valašské Meziříčí Tříkrálovou sbírku na starosti.

„Vybrané prostředky budou využity na Zajištění provozu Centra sociálně-materiální pomoci, rekonstrukci vnitřních prostor objektu, ve kterém sídlí služby pro lidi bez domova na ulici Zámecká ve Valašském Meziříčí, na pořízení dekontaminačního přístroje v Charitním domě pokojného stáří ve Valašské Bystřici a pomoc lidem v akutní nouzi,“ doplnila Olejníková s tím, že velké poděkování patří všem, kteří finančně přispěli do kasiček tříkrálových koledníků i těm, kteří se na organizaci letošní Tříkrálové sbírky podíleli.

Vlastimil Langer
Foto: www. roznov.cz