Tři páry dvojčat v jednom týdnu přivedli na svět v porodnici Uherskohradišťské nemocnice

06.08.2020 07:22

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Neobvyklé chvíle prožívali v těchto dnech zdravotníci v porodnici Uherskohradišťské nemocnice, kde se během minulého týdne narodily hned tři páry dvojčátek.

„Kryštofa se Štěpánem přivítali jejich blízcí v Jankovicích, Emu a Matouše v Petrově u Hodonína a Elišku a Tomáše v Hroznové Lhotě. Všechny děti i jejich maminky jsou v pořádku. Ročně se ve druhé největší porodnici ve Zlínském kraji narodí bezmála 1500 dětí, dvojčat mezi nimi bývá obvykle kolem deseti párů,“ informoval tiskový mluvčí nemocnic Zlínského kraje Egon Havrlant.

„Aby se v naší porodnici dohromady sešly hned tři páry dvojčat v jednom jediném týdnu, to je opravdu výjimečné. Někdy na stejný počet dvojčat čekáme i tři měsíce. Nejdůležitější ale je, že všechny tři porody proběhly bez komplikací a maminky i jejich děti jsou v pořádku. To nás těší ze všeho nejvíce,“ uvedla Soňa Pánková, primářka Porodnicko gynekologického oddělení Uherskohradišťské nemocnice.

Od začátku letošního roku až do konce července přišlo už v uherskohradišťské porodnici na svět 840 dětí. Nejvíce se jich zatím narodilo paradoxně v únoru, který měl sice letos 29 dnů, ale i přesto je nejkratším měsícem a na svět během něj v Uherskohradišťské nemocnici přišlo 140 dětí.
 „Mám radost, že naše porodnice je v širokém dalekém okolí velmi oblíbená, o čemž jednoznačně svědčí vysoké počty dětí, které se u nás v posledních letech rodí. Není za tím pouze hezké prostředí porodnice, ale především lidský a vstřícný přístup personálu, za což našim zdravotníkům upřímně děkuji,“ doplnil Petr Sládek, ředitel Uherskohradišťské nemocnice.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Egon Havrlant, tiskový mluvčí nemocnic Zlínského kraje