Titul florbalových mistrů základních škol obhájili v Otrokovicích hoši z Uherského Brodu

22.03.2019 17:06

OTROKOVICE - Titul mistra republiky a vítězný pohár si v pátek 22. března v celorepublikovém finále Sportovní ligy základních škol ve florbalu v Otrokovicích vybojovali žáci ZŠ Pod Vinohrady z Uherského Brodu. Mezi dívkami si nejlépe vedly žačky Campanus Praha. Týmy z pořádající ZŠ Mánesova skončily shodně na 6. místě.
Ve dvou otrokovických sportovních halách se představilo šest nejlepších dívčích i chlapeckých týmů ve florbalu z České republiky. Pořadatelské funkce se zhostila ZŠ Mánesova, její týmy se ale do finále neprobojovaly.
„Chlapci hned v úvodním zápase narazili na loňské vítěze z Uherského Brodu a podlehl jim 2:8. Stejným skórem skončil i druhý zápas s žáky z Havlíčkova Brodu. Nedařilo se také dívčímu týmu, který v základní skupině nedokázal vstřelit ani jednu branku. Děvčata prohrála nejprve s Opavou 0:6 a se Žďárem nad Sázavou dokonce 0:7,“ informovala tisková mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.
„Bohužel, ve čtvrtek se nám skutečně nedařilo. Dostávali jsme mnohdy zcela zbytečné branky jak po chybách jednotlivců, tak i celého týmu. Gólů bylo skutečně až moc na to, jak jsme měli dobrou obranu,“ konstatoval trenér florbalistů ZŠ Mánesova Otrokovice Stanislav Šindler. 

Oba týmy tak čekal zápas o páté místo. Ani zde se na ně štěstí neusmálo. Dívky prohrály 1:5 se ZŠ Týn nad Vltavou. To chlapcům uteklo páté místo doslova o chlup. Po velkém úsilí remizovali v základním hracím čase se Sportovním Gymnáziem Kladno 2:2, a tak následovaly nájezdy. Zde měl větší štěstí kladenský tým.
„To, co jsme chtěli hrát, jsme uhráli a je hrozná škoda, že to takto nemohlo být o den předtím. Myslím si, že by to skončilo úplně jinak,“ zhodnotil Šindler páteční výkon svých svěřenců. Florbalisté ze ZŠ Mánesova tak nakonec skončili na 6. místě. „Je to sice škoda, ale to neznamená, že bychom to vzdali. Určitě chceme a budeme nadále podporovat florbal na naší škole. Je to hodně specifická soutěž, protože ty týmy se rok co rok obměňují, takže třeba to příští rok vyjde,“ pousmál se Stanislav Šindler.

Do finále se nakonec probojovali několikanásobní mistři z Uherského Brodu, které čekal zápas s týmem Benešov Dukelská. Z dívek se snažily obhájit loňský titul žákyně z Mladé Boleslavy, které poměřily síly s žačkami z Campanus Praha. Z výhry se nakonec radoval pražský tým, který Mladou Boleslav porazil 4:1.
„Máme z toho velkou radost, je to za celé ty roky naše první vítězství. Už jsme obsadili všechny příčky, ale ta první nám chyběla. Pro holky je to krásná třešnička na dortu, protože letos jsou v deváté třídě,“ sdělil trenér vítězného družstva Josef Tůma.

Florbalisté z Uherského Brodu opět ukázali, že zatím nemají konkurenci. Své protihráče z Benešova porazili vysoko 12:2 a získali již v pořadí šestý titul mistrů. „Do tohoto finále jsme šli s tím, že chceme vyhrát, a to se nám podařilo,“ reagoval těsně po skončení zápasu trenér šestinásobných mistrů Zdeněk Moštěk.

Páteční finále obou kategorií mohli diváci sledovat v přímém přenosu, který odvysílala Česká televize.

Konečná tabulka:

Dívky:
ZŠ Campanus Praha
ZŠ a MŠ Mladá Boleslav
ZŠ Otická 18 Opava
ZŠ Žďár nad Sázavou, Švermova 4
ZŠ Týn nad Vltavou Malá Strana
ZŠ Mánesova Otrokovice

Chlapci:
ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod
ZŠ Benešov, Dukelská
ZŠ Štáflova Havlíčkův Brod
ZŠ Husova Podbořany
Sportovní Gymnázium Kladno
ZŠ Mánesova Otrokovice

S využitím tiskové zprávy MÚ Otrokovice zpracoval Vlastimil Langer
Foto: www.otrokovice.cz