Tichá vzpomínka nahradí původně plánované oslavy Dne válečných veteránů

10.11.2020 07:10

KROMĚŘÍŽ - Pietní akt, který tradičně 11. listopadu připomíná Den válečných veteránů, se letos neuskuteční. „Oficiální setkání s položením věnců u Pomníku obětem první a druhé světové války na městském hřbitově nahradí tichá vzpomínka, které se zúčastní pouze někteří členové vedení radnice,“ uvedl starosta Kroměříže Jaroslav Němec.

„Připomínky Dne válečných veteránů se obvykle účastní představitelé města Kroměříže, zástupci regionálních organizací Českého svazu bojovníků za svobodu, Sdružení válečných veteránů ČR a dalších a také zájemci z řad veřejnosti. Pietní akt v této podobě se radnice rozhodla zrušit v souladu s nařízením vlády, které zakazuje shromažďování více osob, a s ohledem na nebezpečí šíření nákazy koronaviru a na zdraví Kroměřížan,“ dodal Jan Vondrášek, tiskový mluvčí kroměřížské radnice.

Jedenáctý listopadový den se slaví jako Den válečných veteránů a 11. listopad je zároveň dnem, kdy byly podpisem příměří mezi Spojenci a Německem ukončeny v roce 1918 na západní frontě boje první světové války.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Měú Kroměříž