Teplo se ve Valašském Meziříčí zlevnilo o 3,5 procenta

06.04.2018 12:12

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Více jak pět tisíc valašskomeziříčských domácností ušetřilo v loňském roce za teplo a teplou vodu. Vyplývá to z vyúčtování služeb, které provedla městská společnost CZT Valašské Meziříčí s. r. o. (Centrální zásobování teplem). V roce 2017 společnost prodala 198 000 GJ tepla a nájemníkům vrátila ze zálohových plateb více jak 15 milionů korun.

„Jsem rád, že se nám podařilo cenu tepla snížit, a to díky řadě úsporných opatření, modernizaci či využívání špičkových technologií. Stabilizace ceny byla a zůstává naším strategickým cílem i do budoucna,“ uvedl starosta města Robert Stržínek (ANO). Cena tepla ve Valašském Meziříčí činila v loňském roce v průměru 455 Kč/GJ s DPH. „Nabídnout odběratelům napojeným na CZT konkurenceschopnou cenu za GJ bylo naším záměrem už při vstupu na radnici na podzim 2014,“ dodal Stržínek (ANO) s tím, že zájmem města je zajistit spotřebitelům i do budoucna nejnižší cenu tepla a teplé vody v okolí. 

Cenu tepla se společnosti CZT dařilo snižovat poslední tři roky, a to i přesto, že některá jiná města zdražovala. „Plánované zlevnění tepla umožnila řada opatření zvyšující efektivitu výroby, zlepšení distribuce tepla a výrazné snížení provozních nákladů společnosti. Mezi ta nejvýznamnější opatření, která mají vliv na cenu tepla, patří celková nákladová optimalizace společnosti, cena tepla od společnosti Deza, která v současné době patří k  nejnižším cenám v České republice, ale také postupná modernizace soustavy CZT,“ doplnil jednatel společnosti CZT Valašské Meziříčí s. r. o. Josef Gába.

CZT Valašské Meziříčí s. r. o. je od roku 2000 největším dodavatelem tepla a teplé vody na území města. Společnost dodává teplo 205 odběratelům do 231 odběrných míst. Zásobuje tak teplem více jak 5.000 domácností. Délka horkovodních rozvodů je více jak 17 kilometrů. Hlavním dodavatelem tepelné energie pro soustavu CZT je od roku 2000 společnost DEZA a. s. Více informací o společnosti na webových stránkách www.cztvm.cz.

Renata Votrubová

Ilustrační foto: www.valasskemezirici.cz