Téčko. Výstava, která mapuje 33 let kultury v Rožnově

08.10.2019 11:08

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Téčko. Tak se jmenuje výstava na chodbách radnice v Rožnově pod Radhoštěm. Nabízí nepřeberné množství exponátů mapujících kulturní dění ve městě za posledních více než třicet let. Na padesáti výstavních panelech jsou k vidění autentické dokumenty, propagační materiály a v neposlední řadě dnes již historické a velmi cenné fotografie z akcí T klubu – kulturní agentury.

„Věřím, že si návštěvníci udělají alespoň malý obrázek o činnosti kulturní agentury a pamětníci zavzpomínají, co vše za ty roky s námi v Rožnově prožili. Ráda bych na výstavu pozvala ty, kteří T klub před 33 lety zakládali, v průběhu let zde účinkovali, vystavovali, pomáhali organizovat akce, měli tam svatbu nebo třeba maturitní večírek,“ pozvala na výstavu její autorka a bývalá ředitelka T klubu Lenka Vičarová.

Výstava tematicky připomíná, čím vším se kulturní agentura v průběhu let zabývala. Kromě pořádání celého spektra kulturních akcí vydával T klub čtrnáct let čtrnáctideník Spektrum Rožnovska, spolupracoval s Valašským královstvím na projektu Putování s valašským pasem, po řadu let měl v pronájmu velký sál Společenského domu, provozoval skatepark a do dnes provozuje kino Panorama. Větší prostor je věnován ohlédnutí za třiceti ročníky multižánrového festivalu Valašské folkrockování. „Jsem překvapen, kdo všechno již v Rožnově vystupoval, je to celá řada slavných jmen. Paní Lenka Vičarová si dala na přípravě expozice opravdu záležet, jsem rád, že má možnost tímto způsobem připomenout svou dlouholetou práci pro obyvatele Rožnova. Je také zajímavé poznávat přátele a známé na snímcích starých řadu let,“ komentoval výstavu ředitel TKA Jakub Sobotka

Výstava je volně přístupná v Galerii Na Radnici v budově MěÚ na Masarykově náměstí od 3. října do 6. ledna 2020 vždy v pondělí a středu 8-17 hodin, úterý, čtvrtek a pátek 8-14 hodin. Slavnostní derniéra se uskuteční v pondělí 6. ledna 2020 v 17.00 hodin.
Vlastimil Langer

Foto: www.roznov.cz