Tahákem víkendu je Starodávný jarmark, přijet můžete parním vláčkem

15.08.2019 08:10

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Starodávný jarmark, na který se můžete svézt historickým parním vláčkem, další z koncertů letní série Hudební altán v městském parku, letní biatlon či hasičská soutěž. Nabídka akcí o víkendu 17. a 18. srpna v Rožnově pod Radhoštěm je opět velmi pestrá.

Valašské muzeum v přírodě na třetí srpnový víkend připravilo dvoudenní Starodávný jarmark. Něněj zavítají kejklíři a žongléři ze skupiny Agripa a skupiny historického šermu Valmont, Berendal a Solutus, aby svoje dovednosti předvedli na paloucích Dřevěného městečka. „Pro návštěvníky jsme připravili bohatý kulturní program, ve kterém se mohou těšit na historickou hudbu v podání skupiny Krless. K dobré náladě budou vyhrávat Pouličníci, Lam trio, bluegrassová skupina  BlueRej a vystoupí i dětský folklorní soubor Jánošík Partizánske. V sobotu od 15.30 uvítáme skupinu Z horní dolní a dál na Jih. V neděli od 14.30 zahraje skupina Stanle´ys Dixie Street Band. Chybět nebude loutkové divadlo Přerovský kašpárek, soutěže a tvůrčí dílny. Naše pozvání přijal i vodník Rambousek s loďkou, který bude převážet děti po rybníčku,“ pozval Jindřich Ondruš, ředitel Valašského muzea v přírodě. Kromě hudebních a divadelních představení bude připravena pestrá nabídka občerstvení a jarmarečního zboží, také broušení nožů a nůžek, drátování hrnců a pouliční prodej párků. Na děti čeká historický a řetízkový kolotoč, střelba z kuše či siloměr. V zahradě fojtství vznikne cukrárna a kafírna s historickou pražírnou kávy.

První den jarmarku - v sobotu 17. srpna - pojede do Rožnova pod Radhoštěm historický parní vláček. „Oblíbená parní lokomotiva Rosnička v sobotu ráno v 7.20 odstartuje z Olomouce a pokračuje přes Brodek u Přerova, Lipník nad Bečvou, Hranice na Moravě a Valašské Meziříčí do Rožnova pod Radhoštěm. Určitě všechny zveme na zajímavý celodenní výlet do Rožnova,“ říká destinační manažer rožnovské radnice Marek Havran. Historický parní vláček vyjíždí ráno z Olomouce (7.20) a poslední jízda (15.00 z Rožnova) jede zase zpět až do Olomouce, kde končí svou jízdu v 17.03 hodin.  Jízdenky nejsou v předprodeji, jízdenky je možné zakoupit pouze v den jízdy přímo ve vlaku.
Třetí z koncertů ze čtyřdílné letní série Hudební altán, kterou má pod taktovkou T klub - kulturní agentura, je na programu již tuto neděli 18. srpna. Od 18 hodin v Hudebním altánu v městském parku vystoupí Patrik Beránek & kapela. Vstupné je dobrovolné.

Zkrátka nezůstanou ani sportovní nadšenci či fanoušci. V sobotu od 10.30 hodin se v Rožnově uskuteční mistrovství Zlínského kraje žactva v letním biatlonu - O pohár starosty města Rožnova v letním biatlonu. Soutěžit se bude tradičně v lyžařském areálu Bučiska.
Sbor dobrovolných hasičů Tylovice všechny srdečně zve na 8. ročník pohárové soutěž v požárním útoku, která je zařazena do Valašské hasičské ligy. Začátek je v sobotu v 13.30 hodin u jezírka v městském parku u Hudebního altánu.

Pro sportovně založené je dobré připomenout, že v letní sezoně je možné využívat v Rožnově pod Radhoštěm cyklobus. Ten o prázdninách každou sobotu dopoledne až do konce srpna vozí kolaře z Přerova přes Lipník, Hranice na Moravě, Valašské Meziříčí a Rožnov směrem na československou státní hranici na Bumbálku. Odjíždí každou sobotu v 9.10 z autobusového nádraží v Rožnově.
Kromě zmíněných akcí pokračují také průběžné akce a výstavy - Pískové sochy v areálu na ulici Palackého, výstava Ludmily Vaškové s názvem Sbírání v zahradě, Jánošíkov dukát (obě výstavy v muzeu) a další stále expozice.

Kompletní kalendář akcí, ale také například webkamery z města i okolí, informace k parkování ve městě a další důležité informace o akcích a atraktivitách Rožnova, najdete na turistickém webu města www.visitroznov.cz.

Zdroj: MěÚ Rožnov p. R.

Foto: Archiv KNZ, SDH Tylovice