Světový den dárců krve je poděkováním zachráncům života

14.06.2020 09:10

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Světový den dárců krve si dnes připomíná veřejnost. Motto letošního roku zní Každý dárce krve je hrdina. Tento den je velkým poděkováním všem, kteří nezištně pomáhají a darují krev pro záchranu druhých.

Nemocnice založené Zlínským krajem obnovily během května v plném rozsahu odběry krve od dobrovolných dárců, kteří chodili ve velkých počtech. Nárůsty ve srovnání s květnem minulého roku zaznamenalo také Hematologicko-transfuzní oddělení Uherskohradišťské nemocnice.

Uherskohradišťská nemocnice zaznamenala v uplynulém měsíci 1 135 úspěšných odběrů, o 16 více než v roce 2019. „Za ochotu k nám přijít a pomoci všem dobrovolným dárcům děkujeme. A můžeme je ujistit, že si naší spolupráce velmi vážíme,“ vzkázala Marta Černá, primářka Hematologicko-transfuzního oddělení.

Ve všech nemocnicích nyní věří, že příznivý trend bude pokračovat také v červnu. Pomoci tomu může i zmíněný Světový den dárců krve, který řada dárců využívá k návštěvám transfuzních oddělení.
„Dobrovolní dárci krve jsou pro každou nemocnici váženými partnery. Pomáhají konkrétním pacientům, pomáhají nám v péči o ně. Jim všem za tuto ochotu a podporu děkujeme,“ uvedl Radomír Maráček, předseda představenstev nemocnic Zlínského kraje.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Uherskohradišťská nemocnice