Svatomartinské hodování letos v Kroměříž neproběhne

10.11.2020 14:30

KROMĚŘÍŽ - Jarmark s programem tradičně konaný 11. listopadu na Hanáckém náměstí - Svatomartinské hodování – se letos neuskuteční. „Svatomartinské hodování bylo kvůli stále platným opatřením souvisejícím s koronavirem zrušeno. Je škoda, že již připravená akce, na níž jsme se všichni těšili, neproběhne, ale ochrana zdraví Kroměřížanů je samozřejmě důležitější,“ uvedla místostarostka Daniela Hebnarová.

Celodenní akci, na níž mohou vždy návštěvníci ochutnat první mladá vína i svatomartinské speciality, připravuje každoročně Dům kultury v Kroměříži. „Na letošní ročník Svatomartinského hodování jsme měli pro představitele sv. Martina připravený zcela nový kostým, který po všech stránkách odpovídá skutečné podobě oděvu římského vojáka. Škoda, jeho premiéru musíme odsunout na příští rok, ale aspoň se máme my i návštěvníci na co těšit,“ řekl ředitel Domu kultury v Kroměříži Pavel Sedláček.

„Svatomartinské hodování je další akcí, kterou bylo třeba s ohledem na aktuální situaci a vládní nařízení zrušit. O tom, zda a v jaké podobě proběhne rozsvícení vánočního stromu, ještě není rozhodnuto. Příprava vánočních trhů na Velkém náměstí s názvem Šťastné a veselé zatím pokračuje v plném a původně plánovaném rozsahu,“ informoval Jan Vondrášek, tiskový mluvčí kroměřížskké radnice.
„Samozřejmě denně sledujeme vývoj situace a ve hře jsou i úspornější varianty podoby kroměřížských Vánoc. K těm bychom ale operativně chtěli přistoupit až podle aktuální situace a vývoje vládních opatření,“ doplnil starosta města Jaroslav Němec.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Měú Kroměříž