Studentky z ateliéru Produktový design zvítězily v soutěži model Young Package

30.10.2022 08:13

ZLÍN - Letošním tématem soutěže Model Young Package byly obaly na jídlo. Do soutěže bylo přihlášeno 284 prací z celého světa, které zpracovávaly inovativní a kreativní obaly. „Mezi oceněnými pracemi byli i dvě studentky z ateliéru Produktový design Fakulty multimediálních komunikací UTB ve Zlíně,“ uvedla Petra Svěráková, tisková mluvčí zlínské univerzity.
Veronika Fejtová, která získala Cenu Czechdesign, vytvořila papírový tubus na špagety, díky němuž se otevřené balení lépe skladuje. Vlnitá lepenka evokuje samotné těstoviny. Koncept celého obalu spočívá v možnosti dávkování špaget. Balení umožňuje jednoduše dávkovat porce díky posuvnému víčku, z kterého se stane odměrka. Obal se dá použít vícekrát, stačí ho jen naplnit dalšími špagetami. Může také sloužit jako cestovní balení.
Klára Kiesewetterová získala první cenu v kategorii Unlimited, kdy vytvořila obal na lázeňské oplatky. Ten zaujme svým způsobem otevírání, kdy se po otevření rozevře na dvě poloviny. Do těchto polovin si může zákazník samotné oplatky vložit a vytvořit si z nich jednoduchý stojánek na samotné oplatky. Obal jde opětovně zavírat i otvírat díky zámku, který je na straně krabičky. Obal upoutá i svou jednoduchou grafikou a barevností, kdy je recyklovaný papír potištěn jednou barvou podle příchutě oplatek.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně