Studenti SOŠ Josefa Sousedíka napekli perníčky pro Elim Vsetín

08.12.2017 09:30

VSETÍN - Tisíc perníčků ve tvaru autíčka upekli a nazdobili studenti cukrářského oboru jako upomínkový předmět pro benefiční akci, která má za cíl získat peníze na nákup dodávky pro Terénní službu Elim.
„Rozhodnutí upéct a nazdobit perníčková autíčka padlo po příslibu žáků třídy 2. C, kteří byli ochotni vyvinout mimořádné nasazení pro úspěšné zvládnutí celé akce. Tito žáci oboru Cukrář upekli na odloučeném pracovišti SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín z 12 kg medového těsta tisíc perníčků ve tvaru autíčka. Žáků bylo deset a pečení zabralo celkem tři dny. Materiál zafinancoval Elim Vsetín a perníčky napekli studenti a učitelé jako dobrovolníci bez nároku na honorář“ informovala Alena Hlavicová, učitelka SOŠ Josefa Sousedíka.
„Ke zdobení jsme přizvali i veřejnost, která se mohla zapojit ve dnech otevřených dveří v budově školy společně s našimi cukrářkami. Bylo to krásné dopoledne v plném pracovním nasazení,“ upřesnila Jaroslava Londová. 
Nové auto pomůže Terénní službě Elim, která působí na Vsetínsku osm let a pomáhá lidem bez domova vrátit se ze života na ulici zpět do normálního života.
„Dodávkou dopravujeme jídlo, oblečení a hygienické potřeby na odlehlá místa k těm, kteří nutně potřebují naši pomoc. Je také místem, kde probíhá sociální poradenství. Tato dodávka již dosluhuje a potřebuje vyměnit. Snažíme se o to, abychom do května 2018 získali dostatečné množství financí na koupi dodávky.“ dodal Miroslav Ildža, ředitel Elim Vsetín, o.p.s.
Chcete-li přispět i vy, přijďte si prohlédnout Vánoční výstavu Elimu ve dnech 11. – 15. prosince v prostorách Sociální rehabilitace Elim, (věžák 5. patro) v době od 7.30 do 15.30 hodin, kde budou perníčky k dispozici.

Vlastimil Langer

V rámci dne otevřených dveří SOS Josefa Sousedila mohli zájemci z řad veřejnosti přijít perníčky pro Elim nazdobit. Foto: www.mestovsetin.cz