Student-záchranář Robin Chernel bere pomoc ve zlínské nemocnici jako svou povinnost

13.04.2020 12:00

ZLÍN - Robin Chernel je jedním ze studentů-dobrovolníků, kteří za současné pandemie koronaviru pomáhají ve zlínské nemocnici. Do krajského města dojíždí na směny z Uherského Brodu, tedy z místa, kde v minulých dnech rostly počty nakažených nejrychleji z celého regionu. „Vnímal jsem to a byl jsem rozhodnutý, že pokud by mělo dojít k uzavření města do karantény, přesunu se do Zlína, kde vlastním byt. Práci v nemocnici považuji v tuto chvíli za svou jednoznačnou prioritu a dělám vše pro to, abych plnil své povinnosti,“ svěřil se dobrovolník.

Robin je studentem třetího ročníku oboru zdravotnický záchranář na Vyšší odborné škole zdravotnické ve Zlíně (VOŠ). „To ho do značné míry předurčilo k zařazení na oddělení anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny, už proto, že tohle prostředí detailně poznal během svých předchozích školních praxí. Vykonává práci sanitáře, vedle péče o pacienty má tak na starosti i řadu technických a organizačních věcí, například dovoz zdravotnického materiálu, doplňování desinfekce nebo úklid pracoviště,“ sdělil Zdeněk Dvořák, PR specialista nemocnic Zlínského kraje

„Baví mě to. I proto, že zde máme výborný kolektiv, jsou tady krásné kolegyně. Všichni se mi věnují, radí mi a pomáhají. Tahle zkušenost je pro mě nesmírně cenná,“ potvrdil Chernel.

Na většině pracovišť v nemocnici je personál rozdělen do směn. Jde o opatření, které má zaručit, že v případě nákazy zdravotníka či zdravotníků z jedné směny zajistí běžný provoz směna druhá. Robin Chernel, stejně jako jeho kolegové, pracuje v denních a nočních směnách, vždy jde o dvanáctihodinovky. Na tento režim si zvykl rychle a nedělá mu problémy.

Do letošního roku vstupoval s tím, že jej čekají na VOŠ závěrečné absolventské zkoušky. Teď se ale neví, kdy bude výuka znovu zahájena. Robin se proto připravuje i na variantu, že školu dokončí v roce příštím.
„Nemohu to ovlivnit, tak se tím netrápím. Vím jen, že dále už studovat nepůjdu a nastoupím do práce. A díky právě nabývané zkušenosti z Baťovky vím, co mě čeká. Budu tedy kvalitně připraven,“ vyjádřil se Robin Chernel.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Zdeněk Dvořák, PR specialista nemocnic Zlínského kraje