Stromečky patří do sběrného dvora, případně ke sběrným místům

03.01.2018 12:26

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Přiblížilo se období, kdy se lidé začnou zbavovat vánočních stromků. Radnice žádá občany, aby upřednostnili uložení použitých vánoční stromků přímo do sběrného dvora v ulici Moravníky č. p. 905 v pracovních dnech mezi 07:30 až15:45 hodin. Od 9. ledna do 13. února bude každé úterý doba prodloužena do 17:45 hodin.
„Nicméně předpokládáme, že i v letošním roce bude situace obdobná jako v předchozích letech a vánoční stromky budou občany ponejvíce ponechávat v blízkosti sběrných míst pro ukládání odpadu. Vloni bylo z těchto míst odvezeno cca 50 vleček použitých vánočních stromků?“ uvedl tiskový mluvčí hradišťské radnice Jan Pášma. 
Proto bude také letos jednou týdně, vždy v pondělí, probíhat sběr a následný odvoz vánočních stromků na území města Uherské Hradiště, a to od 8. ledna až do 12. února. Kdo nemá možnost použitý stromek odvést přímo do sběrného dvora, může ho umístit k nejbližšímu sběrnému místu, odkud zajistí odvoz město Uherské Hradiště. 
„Žádáme občany, aby v žádném případě neodkládali stromky na jiná místa např. do vnitrobloků, ke komunikacím a chodníkům a zejména aby neumísťovali stromky do nádob na komunální odpad,“ zdůraznil mluvčí.
Stromky dovezené do sběrného dvora stejně jako stromky svážené od sběrných míst na plochu, kde jsou ekologicky likvidovány štěpkováním. Takto vzniklá štěpka je využita jako druhotný energetický zdroj. Celkové náklady doprovodného svozu vánočních stromů v předcházejících letech byly ve výši pohybující se kolem 50 tisíc korun.

Vlastimil Langer

Foto: www.mesto-uh.cz