Střední školy si mohou objednat přednášky odborníků ze zlínské Fakulty technologické

14.11.2017 20:05

ZLÍN - Přírodní vědy nejsou nuda. O tom se teď mohou přesvědčit studenti středních škol. Stačí pár kliků na webu, vybrat z široké nabídky témat z oblasti chemie, biologie nebo fyziky, a na střední školu dorazí přednášet jeden z lektorů zlínské univerzity. Tak vypadá nový unikátní projekt Fakulty technologické Univerzity Tomáše Bati s názvem Věda na přání.
Nový program zaměřený na učitele i studenty středních škol má na svém kontě Fakulta technologická UTB ve Zlíně. Jedná se o web www.vedanaprani.cz, jehož cílem je zpestřit středoškolskou výuku, doplnit teorii o praxi a atraktivní formou prezentovat přírodní vědy. Nabízí zde bezplatné kurzy z oblastí, jejichž základem je biologie, chemie a fyzika, vedené zkušenými lektory z řad vyučujících na Fakultě technologické.
„Chceme ukázat, že věda není nuda, ale že je zábavná a není třeba se jí bát,“ vysvětlila Iva Čermáková z Fakulty technologické a dodala: „Na těchto nových stránkách si mohou učitelé nebo studenti objednat přednášku našich odborníků, vybrat si z nabízených asi třiceti témat a zvolit si vyhovující termín a čas přednášky. Rezervační systém je velmi přehledný a jednoduchý. A vše je pro zúčastněné školy zdarma.“
Mezi tématy, která přiblíží činnost technologické fakulty, jsou například populárně-vědecké přednášky Jak napodobujeme přírodu, Není sýr jako sýr, Svět očima mravence či Nanotechnologie v životním prostředí.
Přednášky si mohou objednat buď středoškolští učitelé nebo i přímo jejich studenti. V tom případě fakulta kontaktuje příslušnou školu s informací, že její studenti o přednášky mají zájem a domluví se s vyučujícím na výběru tématu.

Kompletní nabídku, bližší informace a rezervační formulář najdete na www.vedanaprani.cz.

Kateřina Martykánová

Foto: Fakulta technologická UTB