Střední odborné učiliště Uherský Brod má nové multifunkční sportoviště

14.09.2018 08:33

ZLÍNSKÝ KRAJ – Nové multifunkční sportoviště bylo ve středu 12. září slavnostně otevřeno na Středním odborném učilišti Uherský Brod. „Vzniklo rekonstrukcí a rozšířením starého nevyhovujícího hřiště vedle budovy domova mládeže. Investorem akce za devět milionů korun byl Zlínský kraj, který je zřizovatelem školy,“ informovala krajská tisková mluvčí Adéla Kousalová.

„Děkuji panu řediteli a celému jeho týmu, že dokáže každý rok pro učiliště i celé město vymyslet něco nového a přínosného. Nové hřiště vypadá moc krásně a přímo láká k tomu, aby si šel člověk hned zasportovat,“ uvedl statutární náměstek hejtmana Zlínského kraje Jiří Sukop, který se slavnostního otevření sportoviště zúčastnil společně s krajským radním pro mládež a sport Miroslavem Kašným.

Nové hřiště pro fotbal, volejbal, basketbal i další míčové hry bude sloužit nejen při hodinách tělesné výchovy, ale také žákům ubytovaným v domově mládeže a v případě volných kapacit i široké veřejnosti. Součástí nového sportoviště je i minigolfové hřiště. Vybudovány zde byly rovněž nové chodníky a veřejné osvětlení.
Vlastimil Langer
Foto: www.kr-zlinsky.cz