Strážníci sjednotili své hodnosti

01.02.2019 15:32

ZLÍN - Od 1 ledna vstoupilo v platnost Prohlášení „Kolegia ředitelů městských policii statutárních měst a Hl. města Prahy O jednotném hodnostním označení strážníků obecních a městských policii.

Toto prohlášení upravuje a sjednocuje hodnosti jednotlivých strážníků v názvosloví, tvaru hodnosti a barvě. „Je to převratná událost, protože nikdy v historii obecních policii k tomu nedošlo a města měla naprosto rozdílné tvary hodností a názvosloví“ uvedl předseda Kolegia a zároveň podle nových hodností nejvyšší policejní rada Milan Kladníček.

Řediteli městské policie Zlín byla udělena nejvyšší hodnost v ČR a je jediným, kdo je oprávněný ji nosit. „Musím Milanu Kladníčkovi za jeho práci opravdu poděkovat. Jsem rád, že právě u nás máme takto aktivního a schopného ředitele městské policie,“ prohlásil primátor města Zlína Jiří Korec.

Na sněmu náčelníků obecních policií na Slovensku došlo také k přijetí návrhu O jednotném hodnostním označení strážníků obecních a městských policii podle vzoru českých a moravských strážníků.

„Ve Zlíně vstoupí nové názvosloví hodností v platnost v průběhu roku 2019 a v ČR a na Slovensku dle dohody prohlášení do konce roku 2021 tak, aby od 1. ledna 2022 k 30 výročí založení městských policii byla ve svazku jednota,“ upřesnil Zdeněk Dvořák, tiskový mluvčí zlínského magistrátu.

Vlastimil Langer

Foto: www.zlin.eu