Strážníci rozdávají bezpečnostní zámky na kola

08.08.2018 11:59

VSETÍN - Majitelé jízdních kol mají nyní možnost získat zámky pro zajištění bicyklů v bezpečnostních stojanech, které jsou umístěny například před Masarykovou veřejnou knihovnou, městskými lázněmi, budovou radnice, věžovým domem u nádraží a před domem kultury. Díky projektu vsetínské městské policie jsou zcela zdarma.

„Bezpečnostní stojany na jízdní kola byly instalovány na uvedených místech města v loňském roce. Pro uzamčení kola v nich je nutní mít speciální zámek podobný ‚fabce‘, kterým lze kolo zajistit proti krádeži,“ informoval Jiří Žůrek z vsetínské radnice.

„Využití dvanáctibezpečnostních stojanů na kola, které jsou umístěny na sedmi místech a mají celkovou kapacitu jednašedesáti stání, bylo i námětem na červnovém diskusním fóru s občany v Rodinném a mateřském centru Sluníčko. Projekty značení kol DNA a bezpečnostní zámky zdarma mají za cíl podporovat cyklodopravu v našem městě a krok po kroku zlepšovat podmínky pro majitele jízdních kol,“ uvedla místostarostka Simona Hlaváčová.  

Doposud bylo možné bezpečnostní zámek zakoupit v Turistickém informačním centru na Dolním náměstí. „Díky našemu projektu na značení kol syntetickou DNA se nám podařilo získat přes dvě stě zámků, které jsou určeny zdarma všem, jež si nechají kolo syntetickou DNA označit,“ sdělil ředitel MP Patrik Pecina s tím, že další zámky je možné získat, a to zcela zdarma, také v městských lázních a knihovně.

„Návštěvník lázní, který si bude chtít uzamknout kolo do stojanu, může požádat pokladní lázní o vydání zámku, který mu pak již zůstane. Obdobně tomu bude v případě registrovaných návštěvníků městské knihovny na Dolním náměstí, a to buď v knihovně, nebo informačním centru,“ vysvětlil Pecina.

V rámci propagace uzamykání kol v bezpečnostních stojanech, natočili strážníci instruktážní video, na němž je popsán jednoduchý způsob zabezpečení kola. Najdete jej na webových stránkách města www.mestovsetin.cz pod odkazem Městská policie a také na facebooku Městská policie Vsetín. Zámky bude možné získat do vyčerpání jejich zásob. 

Vlastimil Langer
Foto: Jiří Žůrek