Strážníci Městské policie Otrokovice mají nové pracoviště

01.07.2020 07:10

OTROKOVICE - Prostor po bývalé Radniční restauraci konečně našel smysluplné využití. Koncem minulého týdne strážníci Městské policie Otrokovice vyměnili uniformy za montérky a přestěhovali se do nových prostor. Radniční restaurace byla přestavěna na moderní služebnu Městské policie Otrokovice.

„Stejně jako předchozí služebna se ta nová nachází v jedné z budov Městského úřadu Otrokovice. V roce 1991, kdy vznikaly městské policie, jsme začínali v objektu nynější hospůdky na Štěrkáči U Zvona, kde jsme měli služebnu do roku 1993. Následně jsme se přestěhovali do budovy, kde se nyní nachází stavební úřad. Tam jsme sídlili do roku 1998. Poté už jsme se přestěhovali do budovy městského úřadu č. 2, kde jsme zůstali doposud,“ vzpomíná Tomáš Gromus, velitel Městské policie Otrokovice, který zastává tuto pozici od roku 1999.

„Při rekonstrukci nových prostor vznikly čtyři kanceláře pro strážníky hlídkové služby a dvě kanceláře pro velitele a jeho zástupce. Dále byly vybudovány šatny, sociální zařízení, kuchyňky, operační středisko stálé služby, přestupková místnost, kancelář krizového řízení, kancelář telefonistek, zasedací místnost, skladový prostor, a serverovna.
„Oproti původní služebně máme důstojné prostory pro přijímání občanů, které samozřejmě splňuje požadavky na GDPR (ochrana osobních dat, pozn.aut.),“ libuje si velitel. V suterénu vznikla tělocvična pro výcvik sebeobrany strážníků, šatny pro muže i ženy, sociální zařízení, sklad a strojovna vzduchotechniky. V rámci přesunu byly nově nainstalovány slaboproudé rozvody, a to elektrická zabezpečovací signalizace,  elektrická kontrola vstupů, kamerový systém, kabelová televize, domovní telefon, městský kamerový  a dohlížecí systém, radiokomunikace a strukturovaná kabeláž.

Městská policie Otrokovice je plánována pro 22 strážníků. V současné době hledá nové kolegy na doplnění týmu.  „Jsou vypsána výběrová řízení na dva strážníky,“ informoval velitel s tím, že bližší informace lze nalézt na webových stránkách Městské policie Otrokovice.

„Těší mě, že se přesun služebny podařil vedení města prosadit. Chtěl bych jim touto cestou poděkovat. Nové prostory a technické zázemí totiž nyní plně odpovídají současným standardům, a troufám si říct, že nová služebna patří k nejmodernějším ve Zlínském kraji,“ uzavřel Tomáš Gromus.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Měú Otrokovice