Stoletá paní Zimmelová stále vyzařuje dobrou náladu

24.06.2020 07:19

ZLÍN – Sté výročí narození oslavila včera paní Jarmila Zimmelová, klientka Domova pro seniory Naděje Zlín. Oslavenkyni přišel za Zlínský kraj poblahopřát hejtman Jiří Čunek a radní pro sociální záležitosti Michaela Blahová, za město Zlín pak náměstek primátora Miroslav Adámek.
„Vypadáte na to, že umíte rozdávat radost, ale nevypadáte na to, že je Vám sto let,“ řekl paní Zimmelové hejtman Jiří Čunek a podotkl, že rád chodí na takové oslavy, protože ostatním dávají naději dožít se také takto požehnaného věku.
Jubilantka se narodila 23. června 1920 v Březnici, prožila 54 let trvající manželství se svým mužem Josefem Zimmelem, který přišel do firmy Baťa z jižních Čech, a společně vychovali dvě dcery. Paní Zimmelová má čtyři vnoučata, sedm pravnoučat a dvě prapravnučky.
Podle ředitelky Domova pro seniory Naděje Zlín Kateřiny Pivoňkové je oslavenkyně velmi společenská, jezdí za ní nejen příbuzní, ale také mnoho kamarádek. Stále se snaží být aktivní, zdravotní problémy překonává s optimismem a z jejího úsměvu čerpá i její okolí.
Paní Zimmelová pracovala dlouhá léta v podniku Svit a ve volném čase se s oblibou věnovala pletení, vyšívání i zahrádce. Klientkou zlínské Naděje je pět let.

Helena Mráčková, Zlínský kraj
Foto: Zlínský kraj