Stavba nové tenisové haly pomalu finišuje

26.05.2020 12:49

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Výstavba moderní tenisové haly ve sportovním areálu v Koutech se blíží do finále. „Vznik nového sportoviště za 29 milionů podpořilo město Valašské Meziříčí částkou téměř čtyřmi miliony korun,“ uvedl tiskový mluvčí meziříčské radnice Jakub Mikuš.

Tenisový klub Deza Valašské Meziříčí (TK Deza) má aktuálně k dispozici 12 venkovních kurtů a tenisovou halu se dvěma deblovými a jedním singlovým kurtem. „Její kapacita ale nedostačuje našim potřebám a neumožňuje nám hrát vyšší soutěže a turnaje. Navíc se dlouhodobě projevuje větší zájem o badminton, který nejsme schopni celoročně uspokojit. To se změní díky výstavbě moderní tenisové haly o rozměrech 37 krát 53 metrů s trojicí kurtů pro čtyřhru, které splňují mezinárodní standardy,“ řekl Radomír Masařík, jednatel TK Deza.

 „V hale už je položen speciální povrch, který je šetrný ke kloubům sportovců a postupně probíhá dokončování celého projektu. Tenisovému klubu se podařilo na výstavbu haly za 29,4 milionů korun získat dotaci bezmála 18,8 milionu. Částkou 3,7 miliony jsme výstavbu podpořili z městského rozpočtu a zbývajících cirka 6,9 milionu korun hradí místní společnost Deza, a. s.,“ shrnul starosta Robert Stržínek.
Kolaudaci celého objektu plánuje TK Deza předběžně na polovinu června, poté už bude naplno sloužit sportovcům. „Po uplynutí desetileté udržitelnosti projektu, přejde hala bezúplatně do majetku města. Jsem moc rád, že se nám areál sportovišť v Koutech daří neustále rozšiřovat a zdokonalovat,“ vyjádřil se starosta Stržínek.

Tenisový klub Valašské Meziříčí byl založen v roce 1929. Aktuálně má okolo 200 aktivních členů a 100 hráčů v přípravě i závodním tenise. Prošla jím řada špičkových sportovců, mezi nimiž jistě vyniká místní odchovanec Tomáš Berdych.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Valašské Meziříčí