Starostové tří valašských měst jednali na rožnovské radnici

07.01.2019 15:46

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Na pracovním jednání se v minulém týdnu sešli starostové tří největších valašských měst Jiří Růžička ze Vsetína, Robert Stržínek z Valašského Meziříčí a Radim Holiš z Rožnova pod Radhoštěm.

„Mezi diskutovaná témata patřila bezpečnost ve městech, doprava a také spolupráce tří největších valašských měst v oblasti projektů realizovaných mikroregionem Vsetínsko, kterého jsou tato města členem,“ informoval tiskový mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross.

„Navázali jsme na naše společné jednání v minulém volebním období. Diskutovali jsme především o bezpečnosti v našich městech a také o bezpečnosti v dalších obcích našich mikroregionů, protože to je téma, které je často otevíráno i na jednáních se starosty obcí našich mikroregionů.  Řešili jsme možnosti pořízení kamerových systémů a dalších bezpečnostních prvků a jejich zapojení do společného systému. Poté jsme volně přešli k dalšímu důležitému tématu, kterým je dopravní situace v celém regionu. Tady jsme diskutovali především napojení našich páteřních komunikací na dálnici D1, tzv. Palačovskou spojku a hlavní komunikaci Vsetín – Zlín,“ popsal základní rámec jednání starosta Rožnova Radim Holiš, který setkání starostů svolal. „Třetím důležitým bodem naší porady byly nové projekty, které by v krátkodobém i dlouhodobém horizontu mělo řešit Sdružení Mikroregion Vsetínsko. Všechna tři města, Vsetín, Rožnov i Valašské Meziříčí, jsou jeho členy,“ uzavřel starosta Holiš.

Foto: www.roznov.cz