Starosta Stržínek hledá možnosti výstavby skateparku ve Valmezu

12.10.2019 11:09

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Rozšířit vyžití pro milovníky jízdy na freestyle koloběžkách, BMX kolech či skateboardech zvažuje radnice ve Valašském Meziříčí. Starosta Robert Stržínek proto v uplynulých dnech navštívil vyhlášené skateparky v Bohumíně a Pardubicích.

Příznivci skateboardingu mají od roku 2011 ve Valašském Meziříčí k dispozici speciální betonovou vanu – tzv. bowl v blízkosti Huťského lesíka. „Vyroben je z hlazeného betonu, který je náchylný k poškození při užití například koloběžek na freestyle. Komunita jejich uživatelů ve Valašském Meziříčí však neustále roste. Vnímáme, že potřebují skatepark s větší nabídkou překážek, který budou zároveň moci využívat jezdci na BMX kolech či skateboardisté,“ uvedl starosta Robert Stržínek. „Když jsem se zástupci těchto skupin diskutoval o jejich potřebách, většinou se shodli na tom, že by se jim líbil skatepark podobný tomu v Bohumíně či Pardubicích,“ dodal starosta.

Proto také starosta obě zmíněná města navštívil a přímo ve skateparcích diskutoval s jejich provozovateli o dosavadních zkušenostech. „Sportovci v Pardubicích mají k dispozici krytý areál s rozsáhlým zázemím, jehož výstavba stála zhruba 40 milionů korun. Takové možnosti ale Valašské Meziříčí nemá. Vhodnější inspirací je pro nás Bohumín. Zde mají skatepark s asfaltovým povrchem a množstvím překážek s bezpečnostní protiskluzovou úpravou za cirka dva miliony korun,“ přiblížil Robert Stržínek. V Bohumíně je skatepark také volně přístupný. O jeho údržbu i pořádek v okolí se starají sami sportovci.

Valašské Meziříčí je však teprve na začátku příprav možné výstavby podobného sportoviště. „V rámci zastupitelstva musíme najít shodu v tom, že si naše město a hlavně komunita těchto sportovců nový skatepark zaslouží. O jeho potřebě nepochybuji, protože jeden bowl je pro Valašské Meziříčí málo,“ nastínil starosta Stržínek. Představitelé města budou muset vybrat také vhodnou lokalitu pro případný skatepark a rozhodnout o způsobu jeho financování.
„Díky nákupu pozemků od Českých drah, který v září schválili zastupitelé, se nám předběžně nabízí prostor naproti obchodnímu domu Kaufland. Věřím, že sem by šlo skatepark s plochou zhruba 30x50 metrů umístit.Lepší by jistě bylo rozšířit areál betonového bowlu u Bečvy, to však nelze mimo jiné kvůli ochrannému pásmu řeky či migračnímu pásu zvěře tamtéž,“ uzavřel Robert Stržínek.

Vlastimil Langer

Foto: www.valasskemezirici.cz