Starosta se zúčastnil výročního setkání otrokovických školských parlamentů

08.06.2018 12:23

OTROKOVICE - Osobně se setkat, zhodnotit uplynulý školní rok, pochlubit se úspěchy a naplánovat další společné akce. „To jsou hlavní důvody každoročního setkání zástupců městských parlamentů dětí a mládeže všech otrokovických základních škol a Střední průmyslové školy Otrokovice. Pozvání na setkání přijal i starosta města Jaroslav Budek,“ informovala tisková mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

Letošní setkání se uskutečnilo na půdě Střední průmyslové školy Otrokovice v prostorách Experimentária ve středu 6. června. Členové školských parlamentů již pošesté představili své prezentace, kde jednotlivě promluvili o svých úspěšných akcích.

V uplynulém školním roce se uskutečnila ale také řada akcí, které zorganizovali společně. „Žáci se opakovaně účastní celorepublikové akce „Ukliďme Česko“. Každý parlament si uklízí okolí své školy a následně se setkají na náměstí. Další velmi úspěšná, ale zároveň velmi náročná akce na organizaci, je MasterChef. Jedná se o kuchařskou soutěž, která si získává stále větší oblibu,“ vyjmenovala některé z nich Alžběta Volfová, koordinátorka Městského parlamentu dětí a mládeže Otrokovice.

Jedním z hostů byl i starosta města Jaroslav Budek, který na minulém setkání vyzval členy školského parlamentu, aby na radnici zaslali své podněty a připomínky a přislíbil, že se jimi bude otrokovická radnice zabývat. „Z každé školy jsme obdrželi dva podněty a kromě jednoho se nám daří požadavky plnit. Mezi snadněji splnitelné úkoly patří například výměna odpadkových košů u ZŠ Trávníky a předláždění prostoru před toutéž základní školou. Podařilo se také výrazně zlepšit stav školního hřiště u ZŠ T. G. Masaryka,“ uvedl starosta. Dále přislíbil, že do konce října bude vyřešeno nebezpečné místo na cyklostezce mezi Baťovem a Středem a bude přistoupeno k rekonstrukci prostoru před ZŠ Mánesova. Na konci svého vstupu vyzval členy parlamentu, aby na město zaslali další podněty pro příští rok.

Závěrem předstoupila před žáky Alžběta Volfová. „Chtěla bych poděkovat Střední průmyslové škole Otrokovice za poskytnutí zázemí při soutěži MasterChef stejně jako za možnost setkat se společně tady v Experimentáriu. V neposlední řadě patří díky městu Otrokovice za poskytnutí finančních prostředků a dále panu starostovi za účast a aktivní přístup k řešení našich požadavků,“ uvedla závěrem Alžběta Volfová.

Foto: www.otrokovice.cz