Srážka vlaku s osobním automobilem na Vsetínsku skončila bez zranění

17.01.2019 12:04

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Střet osobního auta s vlakem na železničním přejezdu v Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku ve středu 16. ledna se naštěstí obešel bez zranění. „Celková škoda přesáhla sto tisíc korun, vyšetřování pokračuje,“ sdělil dnes policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.

K železničnímu přejezdu u průmyslového areálu v Rožnově pod Radhoštěm se včera krátce před osmou večer přijížděl třiapadesátiletý muž z Rožnovska s osobním automobilem. Světelné signalizační zařízení na přejezdu bylo funkční, ozývalo se i zvukové znamení.

„Řidič zastavil u přejezdu tak, že část vozidla zasahovala do jízdní dráhy právě přijíždějící osobní vlakové soupravy. Vlak směřující k Valašskému Meziříčí narazil do přední části auta a ujel ještě několik desítek metrů, než zcela zastavil,“ popsal událost policista.

Z nehody vyvázli bez zranění jak řidič osobního automobilu, tak i obsluha vlaku a také všech devět cestujících.
„Policisté u řidiče i strojvedoucího provedli dechové zkoušky. U obou mužů ukázal přístroj nulovou hodnotu. Škoda na autě činí osmdesát tisíc korun, na vlaku dalších padesát tisíc korun,“ upřesnil Vladislav Malcharczik.

Okolnosti této dopravní nehody nadále zjišťují dopravní policisté společně s kriminalisty.

Vlastimil Langer
Foto z místa nehody: Policie ČR