Sportovní oddíly měly možnost vyjádřit se k připravované koncepci sportu

11.02.2019 07:17

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Zhruba dvacet zástupců sportovních klubů působících ve Valašském Meziříčí se sešlo minulý týden na radnici, aby společně se zástupci města diskutovali připravovaný plán rozvoje sportu. Vedení města plánuje v podobných jednáních pokračovat.

„Plán rozvoje sportu ve městě Valašské Meziříčí. To je název strategického dokumentu, který by měl definovat směřování sportu ve městě v letech 2018-2025. Původně na něm pracovala pouze odborná pracovní skupina, nyní se radnice pokusila do tvorby vtáhnout také místní sportovní oddíly,“ uvedl tiskový mluvčí meziříčské radnice Lukáš Martinek.

„Tím jsme šli hodně nad rámec celého projektu. Pozvali jsme všechny sportovní kluby a organizace, které od města Valašské Meziříčí dostávají na svou činnost příspěvek. Naše pozvání přijala méně než polovina z nich,“ konstatovala místostarostka Zdislava Odstrčilová.

Na jednání padla celá řada podnětů. Všechny připomínky budou zapracovány. Konečnou podobu dokumentu budou zastupitelé schvalovat na svém červnovém zasedání.

„Zástupci sportovních oddílů se na radnici znovu potkají před prázdninami. Spolu s vedením města budou probírat systém rozdělování peněz ze strany města do sportu. Téma si vybrali sami. Mnohým vadí, že některé sportovní kluby záměrně vykazují vyšší počet aktivních členů,“ dodal tiskový mluvčí.

„Město odvedlo velký kus práce, když stanovovalo pravidla pro přerozdělování peněz sportovním klubům. Nejsou samozřejmě dokonalá a potřebují aktualizaci. Máme už nápady na určitá opatření a změny některých podmínek, abychom eliminovali čerpání na tzv. černé duše,“ doplnila Odstrčilová.

Foto: www.valasskkemezirici.cz