Sportovcem Zlínského kraje za rok 2017 se stal boxer Miroslav Šerban

10.04.2018 19:42

ZLÍNSKÝ KRAJ – Boxer Miroslav Šerban  je od pondělí 9. dubna držitelem titulu Sportovec Zlínského kraje 2017. Ocenění převzal na slavnostním ceremoniálu na zimním stadionu Na Lapači ve Vsetíně.

„Miroslav Šerban z boxerského klubu SKKO Zlín, který soutěží v lehké velterové váze, se v loňském roce stal profesionálním mistrem České republiky a získal mezinárodní titul International UBO Champion. K vítězství mu poblahopřál hejtman Jiří Čunek a další krajští radní. Vyhlašovatelem této tradiční ankety je Zlínský kraj,“ informovala krajská tisková mluvčí Adéla Kousalová.

„Za výbornými sportovními výkony, kterých jste dosáhli, stojí velké úsilí, odříkání a dřina, proto vám tato ocenění právem náleží. Svým cílevědomým přístupem jste také velkým příkladem pro mladou generaci, protože jí ukazujete, že má smysl věnovat se sportu a ne jen sedět třeba u počítače. Velké poděkování patří také vašim trenérům a rodinám, které vám vytvářejí zázemí a podmínky,“ uvedl na slavnostním oceňování sportovců hejtman Jiří Čunek.

Kromě absolutního vítěze v hlavní kategorii byli vyhlášeni nejlepší také v kategoriích Nejúspěšnější sportovec jednotlivec do 18 let, Nejúspěšnější handicapovaný sportovec, Nejúspěšnější trenér a Nejúspěšnější sportovní kolektiv. Uděleny byly i Cena hejtmana Zlínského kraje, Cena občanů Zlínského kraje a Cena za mimořádný přínos v oblasti sportu. Získal ji Roman Herink, který v roce 1999 s partou nadšenců založil ve Zlíně první sledge hokejový tým v Česku. Stál také u zrodu české sledge hokejové reprezentace.
Přehled oceněných sportovců:
Absolutní vítěz
-Miroslav Šerban – box.

Nejúspěšnější sportovec jednotlivec – TOP 10 - Barbora Bayerová – kanoistika, Jiří Čech – skicross, Stanislav Dostál – fotbal, Jan Haderka – TFA (nejtvrdší hasič přežívá), Vendula Horčičková – orientační běh , Jiří Hradil – orientační závody na horských kolech, Libor Kašík – lední hokej, Ivana Laštůvková – karate Goju ryu, Jiří Orság – vzpírání, Miroslav Šerban – box.

Nejúspěšnější sportovec jednotlivec do 18 let: Jáchym Hanák – sportovní aerobik.

Nejúspěšnější handicapovaný sportovec: Jaroslav Šmédek – tenis.

Nejúspěšnější sportovní kolektiv: FC Fastav Zlín, a.s. – fotbal.

Nejúspěšnější trenér: Bohumil Páník – fotbal.

Cena hejtmana Zlínského kraje: Zlínské aplikované sporty, z. s. – SHK LAPP Zlín, sledge hokej.

Cena občanů Zlínského kraje: Jan Haderka – TFA (nejtvrdší hasič přežívá).

Cena za mimořádný přínos v oblasti sportu: Roman Herink – sledge hokej.

Do hodnocení v anketě mohli být zařazeni sportovci s platným registračním průkazem umožňujícím startovat za sportovní organizace se sídlem ve Zlínském kraji a reprezentanti České republiky s trvalým pobytem ve Zlínském kraji.
Do všech vyhlášených kategorií bylo nominováno téměř 60 jmen. Po vyhodnocení doručených nominací vybrala v hlavní kategorii hodnotící odborná komise desítku nejlepších, z níž vzešel i absolutní vítěz. V kategorii Cena občanů Zlínského kraje hlasovalo celkem 2 279 lidí, vítěz obdržel 442 hlasů.

V minulosti se absolutními vítězi ankety Sportovec Zlínského kraje stali například hokejista Petr Čajánek, střelkyně Adéla Bruns, snowboardistka Šárka Pančochová nebo moderní pětibojařka Natálie Dianová.

Miroslav Šerban (vlevo) s hejtmanem Jiřím Čunkem. Foto: www.kr- zlinsky.cz