Spor s IPR komplikuje exekuce

29.01.2019 11:03

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Loni v říjnu Spektrum Rožnovska informovalo, že dlouholetý soudní spor o vlastnictví budov MŠ Koryčanské Paseky a ZŠ Záhumení mezi Rožnovem pod Radhoštěm a společností Immobilien Pirker reality, s. r. o., (dále jen IPR) pokračuje. Nejvyšší soud tehdy zrušil rozsudek toho krajského, který přiřkl vlastnictví obou budov městu a vrátil spor k novému projednání. Nyní se navíc na budovy vztahuje exekuce vedená proti společnost IPR.

Město se dlouhodobě snaží prokázat, že budovy MŠ Koryčanské Paseky a ZŠ Záhumení přešly do jeho vlastnictví ještě před privatizací na základě hospodářské smlouvy. S tím, však IPR, která je nyní v katastru nemovitostí vedena jako jejich vlastník, nesouhlasí. To je i předmětem soudního sporu.

V polovině loňského prosince navíc soudní exekutor vydal na obě nemovitosti exekuční příkaz. „Aktuální stav znamená, že exekutor může přistoupit k prodeji těchto nemovitostí. Tomu však musí předcházet řada úkonů, které podle všeho ještě nebyly provedeny,” uvedl advokát Thomas Mumulos, který město ve sporu zastupuje. Spolu s právním oddělením radnice tak pracuje na krocích směřujících k tomu, aby nedošlo ke zpeněžení budov v exekuci dříve, než bude soudem rozhodnuto o určení jejich vlastnictví. „Skutečnost, že k nemovitostem nyní byly vydány exekuční příkazy, má význam především pro oprávněného, kterému zajistí, aby jej v exekuci ,nikdo nepředběhl’. Našim prioritním zájmem zůstává prosadit v probíhajícím soudním řízení skutečnost, že vlastníkem nemovitostí je město Rožnov pod Radhoštěm, čímž by předmětné exekuční příkazy zanikly,” doplnil Mumulos.

„Rada města odsouhlasila postup a náležitosti k tomu, aby právní zástupce města magistr Mumulos mohl provést všechny právní úkony s cílem přerušit proces přípravy dražby obou nemovitostí,” uzavřel starosta Radim Holiš.

Tomáš Gross, tiskový mluvčí rožnovské radnice

Ilustrační foto: Archiv KNZ