Společnost Naděje pomůže s úklidem města i v příštím roce

20.11.2020 08:21

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Dobré zkušenosti s ručním úklidem veřejných ploch, který má velký význam na celkovou čistotu veřejného prostoru, vedou město Uherské Hradiště k prodloužení smlouvy s obecně prospěšnou společností Naděje také na příští rok. S Nadějí, jejíž pracovníci ve městě uklízejí, město spolupracuje už tři roky.
„Naděje o.p.s., do města pravidelně vysílá čtyři pracovníky s lehkým mentálním postižením, kteří podle stanoveného harmonogramu zajišťují ruční sběr odpadků na chodnících a komunikacích, úklid travnatých ploch, dětských hřišť a kontejnerových stání,“ informoval tiskový mluvčí hradišťské radnice Jan Pášma.
„Tyto pracovníky využíváme hlavně na úklid veřejných prostranství ve Smetanových sadech, na sídlištích Mojmír, Štěpnice, Na Rybníku či Pod svahy, v parku Bastion, ale také pro část prostoru Kunovského lesa nebo areál bývalých kasáren a další místa,“ upřesnil místostarosta Čestmír Bouda. „Nejen, že udělají spoustu práce, ale město tak pomáhá začleňovat tyto osoby s lehkým mentálním postižením do společnosti a podílí se na jejich veřejné prospěšnosti,“ doplnil místostarosta.
Pravidelný úklid bude prováděn v těchto lokalitách a pravidelných termínech: Náměstí Míru, Smetanovy sady, park Bastion: 1x týdně 4 hodiny, Štěpnice, Mojmír, lesopark Kunovský les: 1x týdně 8 hodin, Tůně, park Mladých, areál bývalých kasáren: 1x týdně 4 hodiny a Sídliště Na Rybníku, Pod Svahy a 28. října 1x týdně 4 hodiny.

Zdroj a foto: Měú Uherské Hradiště