Společnost Biopas obnovuje v Kroměříži mobilní svozy odpadu

23.04.2020 11:46

KROMĚŘÍŽ - Společnost Biopas, která v Kroměříži zajišťuje odpadové hospodářství, obnovuje od tohoto týdne mobilní svoz odpadů ve městě i v místních částech.
„Lidé ve svých domech a bytech uklízí a opravují, vzniká jim odpad a chceme jim proto vyjít vstříc a umožnit jeho bezproblémový odvoz,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Biopas sváží odpad z jedenácti stanovišť v Kroměříži a z dalších deseti v místních částech města.
„Termíny mobilního svozu se nikterak nemění. Lidé je najdou na internetových stránkách https://www.biopas.rumpold.cz/sno,“ doplnil místostarosta Karel Holík, který je také jednatelem společnosti Biopas. Město v ní drží padesátiprocentní podíl.

Obnovením mobilních svozů odpadů se svoz odpadů dostává takřka do stejných kolejí, jako tomu bylo před vypuknutím pandemie koronaviru.

„Běžný svoz odpadů totiž nebyl přerušen a od 14. dubna je opět podle běžné provozní doby otevřený i sběrný dvůr na sídlišti Zachar, byť zde nadále kvůli omezení šíření nákazy koronavirem platí omezení počtu vstupujících osob?“ informoval Jan Vondrášek, tiskový mluvčí kroměřížské radnice.
Zdroj a foto: MěÚ Kroměříž