Sparta vyhrála ve Zlíně až dvěma góly v závěru utkání

09.11.2020 19:19

ZLÍN – Po dlouhé přestávce se opět rozjela nevyšší hokejová soutěž. Před prázdným hledištěm ve zlínském Zimním stadionu Luďka Čajky na sebe narazily týmy PSG Berani Zlín a HC Sparta. Oba týmy předváděly svižný hokej,  jako by snad žádná měsíční pauza ani nebyla.

Čtyři minuty před koncem první třetiny se radovali domácí hokejisté, když využili přesilovku. Bedřich Köhler potvrdil, že proti Spartě se mu střelecky daří. Po přiťuknutí Hermana ranou příklepem propálil golmana Machovského. Když poté Sparťané nevyužili přesilovku, skončila první třetina 1:0 pro zlínské Berany.

Domácím borcům se perfektně vydařil vstup do druhé třetiny. Po skvělé souhře druhé útočné formace a pobídce Šlahaře přesnou trefou skóroval Honejsek – 2:0. Na druhě straně držel Berany skvělý Kašík. Neuspěl však proti střele Lukáše Pecha a vzápětí srovnal na 2:2 sparťanský Rousek. Radost sparťanských ale netrvala dlouho, další minuta zápasu přinesla další branku, když při hře 4 na 4 vyslal od modré tvrdý projektil Jakub Ferenc. Bedřich Köhler se po teči radoval již podruhé v zápase. Zlín pak dostal možnost přesilovky, kterou přetavil ve čtvrtý gól Beranů Šlahař – 4:2.

Scházely čtyři minuty do druhé pauzy a Sparta zásluhou mladého Tomáška snížila na rozdíl jediné branky a těsně před odchodem do šaten srovnal na 4:4 Sparrťan Rousek.

V třetí třetině se hrál oboustranně opatrný hokej, nikdo nechtěl udělat zbytečnou chybu. Domácím se ale vymstilo vyloučení Davida Noska tři minuty před koncem utkání, čehož Sparta využila a Řepíkem se ujala vedení – 4:5. Naději Beranům věnoval těsně před koncem vyloučením za sekání Matúš Sukel’. Kašík hned odjel z ledu a Berani se vrhli do dvojité přesilovky. Po úniku Tomáška ho ale Dufek před prázdnou bránou zahákoval a technický gól rozhodl o výsledku zápasu – 4:6. PSG Berani Zlín – HC Sparta 4:6 (1:0, 3:4, 0:2).
Příští utkání hrají Berani ve středu 11. listopadu v Olomouci.

Foto: DEJFOTO.cz – David Peška