Sopky v Bílých Karpatech, moderní tanec, pouštění draků – Východní Morava je pestrá

16.10.2019 14:59

Jak se putuje na invalidním vozíku, taneční festival, hudební festival, drakiáda či objevování sopek v Bílých Karpatech – nabídky, které mohou zaujmout na Východní Moravě.

Putování do Santiaga de Compostela po Svatojakubské cestě patří k velmi náročným turistickým výkonům. Film Camino na kolečkách, s podtitulem Na vozíku život nekončí, ukazuje 640 km putování vozíčkáře Jana Duška Španělskem s cílem v Santiagu de Compostela. Film bude promítán 18. října v 17 hodin v kině Hvězda v Uherském Hradišti a po jeho skončení bude následovat beseda s Janem Duškem a Petrem Hirschem, který jej na cestě doprovázel.

Zoo a zámek ve Zlíně-Lešné nabízí 18. října atraktivní noční prohlídky. Těšit se můžete na zajímavé komentované prohlídky s průvodcem nebo na speciální prohlídky zámku Lešná s průvodci v dobových kostýmech. Kouzlo večerní prohlídky můžete posílit také zakoupením lampionů, které budou k dispozici u obou vstupů, nebo si přinést lampiony vlastní. Provozní doba zoo bude v tento den od 8:30 do 21:30, pokladny se uzavřou v 19:30. Během celého dne i večer budou otevřeny tři restaurace, Kefa bar a prodejny zooshopů, nepřijdete ani o možnost svést se vláčkem.
12. ročník mezinárodního festivalu TANECVALMEZ chystá různorodou ochutnávku soudobého tance. Uskuteční se ve dnech 17.- 19. října v Kulturním domě v Zašové (obec vzdálená 6 km od Valašského Meziříčí). V pátek proběhne taneční happening ve Valašském Meziříčí, v programu festivalu je i „taneční bitva“, tzv. battle, řada workshopů a zejména zajímavých vystoupení.
Milovníci kávy si nenechají ujít Den kávy ve Zlíně, který bude 19. října od 10 hodin probíhat v Kongresovém centru ve Zlíně. Těšit se můžete na přednášky o kávě, ochutnávky i kávovou tržnici. 
V Rožnově pod Radhoštěm se můžete připravit na podzimní svátky Všech svatých naVšesvatském jarmarku. Proběhne 18. a 19. října vždy od 10 hodin na Masarykově náměstí. Těšit se můžete nejen na tradiční jarmareční sortiment, ale také na doprovodný program, v němž nebudou scházet ani cimbálové muziky i jiné hudební žánry. 

Turistická vycházka zaměřená na poznávání geologie Bílých Karpat nazvanáZa sopkami Bílých Karpat je připravena na 19. října. Sraz účastníků je ve 13 hodin v Bystřici pod Lopeníkem na autobusové zastávce Škola. Osm km dlouhá trasa vede přes lom Modrá voda, zříceninu hradu Zuvačov, kolem lomů Bučník a Rasová. U Motorestu Rasová akce končí, návrat do výchozího bodu autobusem v 18:07hod. Výklad bude mít doc. Aleš Bajer z Mendelovy univerzity v Brně. www.vychodni-morava.cz/akce/137070

Již 11. ročník Velké zlínské drakiády, která je připravena na 19. října, nabízí možnost zábavy pro celou rodinu. Kromě soutěže v pouštění draků bude na místě bohatý program pro rodiny s dětmi a několik kulturních představení. Těšit se můžete na velké soutěžní klání o nejhezčího, nejzajímavějšího a nejvytrvalejšího draka. Draky bude hodnotit odborná porota. Drakiáda proběhne od 14:30 do 18 hodin na fotbalovém hřišti ve Zlíně-Jaroslavicích, z centra Zlína je spojení linkou MHD č. 31.
Hudební festival Harmonia Moraviae nabízí zajímavé a netradiční koncerty. 17. října to bude koncert s názvem VŮNĚ JIHU, jehož součástí bude např. Italské capriccio a Slavnostní předehra 1812 od P. I.-Čajkovského, Hobojový koncert B. Martinů či skladba Vůl na střeše od D. Milhauda. 22. října se představí TOMÁŠ MATONOHA& INSPEKTOR KLUZÓ v hudebním kabaretu s prvky groteskní improvizace okořeněném břitkým a nekonformním humorem. Obě vystoupení proběhnou ve Velkém sále Kongresového centra Zlín vždy od 19 hodin.

Centrála cestovního ruchu Východní Moravy, o.p.s.