Sociální služby města Kroměříže zítra otevřou svá zařízení

24.05.2020 15:45

KROMĚŘÍŽ - Rodinní příslušníci i známí budou moci opět od pondělí 25. května navštívit klienty pobytových služeb Sociálních služeb města Kroměříže. „Jsme rádi, že naši senioři se opět budou moci potkat se svými blízkými. Z preventivních důvodů ale bude nutné dodržovat určité podmínky,“ uvedl místostarosta Vít Peštuka.
Konkrétní informace lidé naleznou na webových stránkách www.sskm.cz, nebo mohou telefonicky kontaktovat pracovníky jednotlivých služeb, případně využít nonstop linku 727 825 070.

 „Prosíme, aby do domovů vstupovali opravdu jen lidé, kteří nemají žádné respirační onemocnění, není u nich nařízena karanténa nebo nepřišli do styku s osobou nakaženou koronavirem. Nechceme ohrozit naše klienty a pracovníky, kteří zvládli celé toto náročné období bez zavlečení nákazy do domovů,“ požádala ředitelka Sociálních služeb města Kroměříže Dagmar Klučková.

Od pondělí 25. května budou také znovu otevřeny ambulantní služby denního stacionáře a sociálně terapeutické dílny Hanáček, u kterých byla na základě rozhodnutí vlády přerušena činnost od 16. března.

Pravidla pro návštěvy budou vyvěšena na webu u každé sociální služby a také přímo u vstupu do objektu. „Každému návštěvníkovi bude například měřena teplota, lidé s teplotou vyšší než 37 stupňů Celsia nebudou do budovy vpuštěni. Povolena bude pouze návštěva dvou osob v jeden okamžik u jednoho klienta na 30 minut, a to v čase od 13:00 do 16:30. Návštěva musí mít ochranné prostředky úst a nosu, roušku či jiné. Pokud to bude možné, budou pro návštěvy vyčleněny venkovní či vnitřní prostory mimo pokoje klientů,“ vyjmenovala některá pravidla Klučková.

Vlastimil Langer
Zdroj: MěÚ Kroměříž