Sociální služby města Kroměříže mají nový elektronický systém, ubyde jim papírování

03.02.2019 08:12

KROMĚŘÍŽ - Novinkou, která zaměstnancům významně usnadní práci, se mohou pyšnit Sociální služby města Kroměříže. „Všechny pokoje a budovy této naší příspěvkové organizace jsou propojené elektronicky. Zaměstnancům ubyde papírování a budou se tak moci více věnovat klientům,“ poznamenal místostarosta Vít Peštuka.

Sociální služby nakoupily asi 450 tabletů. „Tablety jsou na každém pokoji i na jednotlivých pracovištích. Pracovník se do systému spravovaného externí firmou přihlásí unikátním kódem. Do systému zadá údaje o klientovi týkající se péče o něj, včetně například toho, co má a nemá rád. Údaje jsou přístupné i jiným zaměstnancům, kteří jsou oprávněni s nimi pracovat,“ popsala ředitelka Sociálních služeb města Kroměříže Dagmar Klučková.

Sociální služby také při zavádění systému vylepšovaly internetové připojení. „Pracujeme na zavádění sociálního digitálního systému takzvané chytré organizace od léta loňského roku. Wifi je na domovech zdarma k dispozici také klientům. Systém přinese úsporu času, peněz, zefektivnění práce i zkvalitnění péče. Jde ale o náročnou změnu, která se daří jen díky šikovnosti a trpělivosti všech zaměstnanců naší organizace,“ doplnila Klučková.

Podle Radovana Klabala, vedoucího radničního odboru sociálních věcí a zdravotnictví, se o systém zaváděný Sociálními službami města Kroměříže zajímají i jiné podobné organizace v České republice. „Těší nás, že naše sociální služby jsou pro kolegy inspirací. Například na konci loňského roku je navštívily Sociální služby města Pardubic,“ uvedl Klabal.

„Sociální služby města Kroměříže spravují pět zařízení, která se starají o 575 klientů. Poskytují osm pobytových služeb, dvě ambulantní a jednu terénní službu. V letošním roce plánují rozšíření o další dvě sociální služby,“ přiblížil Jan Vomdrášek, tiskový mluvčí kroměřížské radnice.
Vlastimil Langer
Foto: www.mesto-kromeriz.cz.