Sociální demokracie jde do voleb se Stranou práv občanů

07.08.2018 15:31

ZLÍN - Se zajímavou kandidátkou předstoupili před novináře zástupci zlínské ČSSD. Zdá se, že opustili tradiční model a na komunální volby začínají pohlížet jinak. Ke spolupráci si přizvali Stranu práv občanů a obsadili kandidátku lidmi, které jim dodala SPO. Je tedy zřejmé, že se obě strany musejí dohodnout na společném programu a na tom, jak bude vypadat předvolební kampaň.

Lídrem volebního uskupení je nezávislý kandidát MVDr. Michael Javora, veterinární lékař, předseda Moravského rybářského svazu ve Zlíně. Podle něj je kandidátka složena z mnoha zajímavých a přitom nových osobností v politice.

„ Máme jasnou představu o správě města. Na prvním místě musí být vždycky zájmy obyvatel, nikoliv pochybné priority různých parazitů, pro něž Zlín představuje jen pouhou kořist. Současní konšelé řídili město osm let a při výčtu kupy problémů, které Zlín v současné době má, je evidentní, že naprosto selhali a zaspali dobu. Chceme ukázat, že město jde vést jinak“, citujeme z tiskové zprávy z první TK sociální demokracie.

Volební program má pět zásadních témat. První se týká situace ve VaKu v návaznosti na Veolii, druhé zhoršující se dopravní situace ve městě, třetí je zaměřeno na klíčovou prioritu ČSSD na masívní výstavbau potřebných bytů ve městě, čtvrté na spolkový život ve městě a páté na komplexní revitalizaci centra Zlína, rekonstrukci Zlínského zámku a například obnovení Velkého kina.

Doufejme, že na příštích tiskových konferencích se dozvíme  jak tyto konkrétní body budou naplňovat. Jistě znají detaily problémů Zlína, protože seděli čtyři roky v opozičních lavicích a nechtějí se do nich zase vrátit.

nab
Ilustrační foto: Vlastimil Langer