Snídejte férově za pěstitele nejen ve Valmezu

08.05.2020 07:37

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Také letos se bude ve Valašském Meziříčí snídat férově. „Nesejdeme se sice k oblíbené společné Férové snídani na nádvoří zámku Žerotínů, zejména lokální, ale také globální pěstitele však můžeme v sobotu 9. května podpořit i z domova,“ sdělil tiskový mluvčí meziříčské radnice Jakub Mikuš..

Férová snídaně je největší akce na podporu pěstitelů, do které se v roce 2019 zapojilona 193 místech v České republice přes 8 000 lidí. Letošní ročník má však kvůli pandemii způsobené koronavirem novou podobu.
„Protože nás pandemie nezastaví, i v roce 2020 podpoříme naše lokální, ale také globální pěstitele. Letos se však nesejdeme k obvyklému komunitnímu pikniku za pěstitele, kterého se na nádvoří zámku Žerotínů pravidelně účastní přes sto lidí, ale posnídáme doma,“ řekla místostarostka Zdislava Odstrčilová.

„Ukažte svůj zájem o životy pěstitelů ve svém okolí i v dalekých zemích Afriky, Asie a Latinské Ameriky.Přidejte se, posnídejte v sobotu 9. května doma lokální a fairtradové dobroty a fotografie ze snídaně pošlete na e-mail:stritezska@muvalmez.cz. My z nich poté vytvoříme společný fotopříběh,“ vyzvala Alena Střítezská z oddělení rozvoje města.

Zdroj: MěÚ Valašské Meziříčí

Ilustrační foto: Archiv KNZ