Slovácké divadlo otvírá Okno u hladového herce, obsluhovat budou populární tváře

11.11.2020 09:03

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Slovácké divadlo přichází s další originální akcí. Po telefonátech seniorům s názvem Jako na zavolanou otevře ve čtvrtek 12. listopadu okénko U hladového herce. „Nápad vznikl spontánně z naší frustrace z toho, že jsme zcela odříznutí od publika. Využili jsme proto momentální situace, která nám umožňuje provozovat výdejové okénko a jedno takové otevřeme. Díky tomubudeme moct být s našimi diváky alespoň takto symbolicky,” představil projekt umělecký šéf slovácké scény Lukáš Kopecký.
Zájemci, kteří zamíří k hlavnímu vchodu uherskohradišťského divadla ve čtvrtek mezi 14.00 a 18.00 hodinou, se tak setkají s čerstvými nominanty na prestižní Ceny Thálie Tomášem Šulajem a Jitkou Hlaváčovou, kávu, čaj a chleba se sádlem a s cibulí budou vydávat také mladé herecké osobnosti.„Hned jsem na nabídku kývla, protože je to jedinečná možnost pozdravit se s našimi diváky. Stále opakujeme, že jsou nejlepší na světě, jsme zapsaní v České knize rekordů jako divadlo s nejvíce předplatiteli v zemi a ta bezmoc, že se s nimi nemůžeme vidět, je opravdu strašná,” řekla herečka Petra Staňková známá například z komedie Dva úplně nazí muži, či jako Jenůfa z oceňované Její pastorkyně.
“Každý příchozí navíc zdarma dostane podepsanou fotku svého oblíbeného herce a možnost přijít na představení muzikálu Jesus Christ Superstar 14. ledna se speciální slevou, která je poděkováním za přízeň Slováckému divadlu v těžkých dobách. Kód, jenž mohou diváci vzápětí uplatnit při koupi vstupenek online, obdrží na místě rovněž,” sdělil tiskový mluvčí divadla Josef Kubáník.
„Věříme, že v lednu už se budeme moct všichni do sytosti potkávat, užít si očekávanou inscenaci slavného muzikálu, která vzniká jako vrchol oslav třičtvrtě století Slováckého divadla a udělat si s diváky společnou fotku,“ uzavřel Lukáš Kopecký s tím, že během celé akce budou divadelníci samozřejmě dbát na dodržování všech hygienických opatření.

Vlastimil Langer

Zdroj: Slovácké divadlo
Tomáš Šulaj, Petra Staňková a Jitka Hlaváčová. Foto: Marek Malůšek