Slovácká zabíjačka, Severní Korea a benefice s Petrem Čajánkem

22.01.2018 13:15

Přestože se naplno rozběhla plesová sezona, je na Východní Moravě i spousta jiných nabídek, jak trávit volný čas.

Až do 15. února je možné navštívit ve zlínské Alternativě výstavu Návštěvy ve Zlíně/Gottwaldově. Fotografiemi a dobovými dokumenty představuje pestrou paletu návštěvníků města v průběhu 20. století.

Ve čtvrtek 25. ledna se uskuteční od 16:30 v Knihovně Kroměřížska v Kroměříži přednáška Hydrologické extrémy v povodí Moravy. O tématu bude hovořit Eva Soukalová z Českého hydrometeorologického ústavu. Vstup je zdarma.

V pátek 26. ledna bude od 18:00 v Ostrožské Nové Vsi na Uherskohradišťsku přednášet Milan Bureš o tajemné Severní Koreji. Tento cestovatel je jedním z pouhých 19 Čechů, který tuto zemi v posledních třech letech navštívil. Vstupné stojí 50 Kč.

V sobotu 27. ledna zve Galerie slováckých vín Uherské Hradiště na zabíjačku. Začne v 9:00 a ponese se v tradičním duchu.

Zimní stadion Kroměříž bude v sobotu od 15:30 dějištěm Vendulčiny benefice, II. ročník charitativního hokejového utkání. Hostem bude i mistr světa Petr Čajánek.

V neděli 28. ledna se v Kině Máj Uherský Brod uskuteční Koncert k mezinárodnímu dni památky obětí holocaustu – RabiGabi a. G. Nabídne židovskou hudbu a klezmer v podání uherskohradišťské skupiny. Začátek je v 16:00, od 17:00 bude promítnut film režiséra Jana Hřebejka „Musíme si pomáhat."

Další akce naleznete na www.vychodni-morava.cz.

Centrála cestovního ruchu Východní Moravy, o.p.s.

Ilustrační foto: www.vlcnov.cz