Skupina Slza uvede své nové album ve Zlatém jablku

05.11.2017 08:45

ZLÍN - Zbrusu nové album právě vydala populární skupina Slza. Nese název Holomráz a interpreti Petr Lexa a Lukáš Bundil jej přivezou představit svým fanouškům hned začerstva i do Zlína. „Akustický minikoncert a autogramiáda k uvedení alba Holomráz proběhnou v obchodním a zábavním centru Zlaté jablko v úterý 7. listopadu od 17 hodin,“ uvedla tisková mluvčí OZC Kateřina Martykánová.
Pouze na sedmi místech republiky se budou moct příznivci oblíbené skupiny Slza setkat se svými idoly a osobně se seznámit s jejich novou deskou Holomráz. „Ve Zlínském kraji bude Slzu exkluzivně hostit Zlaté jablko,“ upozornil ředitel tohoto obchodního centra. „Její krátký akustický koncert začne v úterý 7. listopadu v 17 hodin v přízemí prodejní galerie. Následovat bude autogramiáda obou účinkujících - zpěváka Petra Lexy a kytaristy Lukáše Bundila.“
Do Zlatého jablka se Slza vrací již potřetí, naposledy zde před rokem uvedla fotoknihu Slza obrazem. Nyní představí svůj nejnovější hudební počin. „Symbolem alba je kontrast žáru, jenž představuje pozitivní emoce, a mrazu, který představuje emoce negativní. Ústředním motivem a pojítkem všech skladeb je slogan „Ač holomráz je venku, žár je v nás“. V každé z deseti písní se odráží fakt, že každý z nás v životě zažívá nepříjemné momenty a situace. Důležitým poselstvím pozitivně laděného alba je však nenechat se jimi pohltit a užívat si okamžiky radosti a štěstí a čerpat z nich,“ vysvětlili Petr Lexa a Lukáš Bundil.
V rámci autogramiády bude možné zakoupit jak nové album Holomráz, tak i další předměty spojené se skupinou Slza. Na vydání desky pak naváže halové turné na jaře příštího roku. V jeho harmonogramu nechybí ani Zlín, kde bude mít turné svou zastávku 1. března.
Skupina Slza vystupuje od roku 2014, v roce 2015 debutovala albem Katarze a stala se Objevem roku v anketě Zlatý slavík. K jejich největším hitům patří písně Lhůta záruční, Fáze pád či Celibát. Autory hudby k písním Slzy jsou Lukáš Bundil a Dalibor Cidlinský jr., texty píše Ondřej Ládek, známý pod pseudonymem Xindl X. 

Vlastimil Langer