Školy ve Vsetíně otevřou třináct prvních tříd

21.06.2020 07:20

VSETÍN – Do lavic prvních tříd základních škol na území Vsetína zasedne v září letošního roku 252 žáků. Vyplývá to z výsledků zápisů, které se ale ještě mohou lehce měnit v závislosti na dodatečných odkladech povinné školní docházky.

„Zápisy prvňáčků pro školní rok 2020/2021 měly letos s ohledem na pandemii Covid-19 nestandardní průběh. Uskutečnily se pouze formálně podáním žádosti o přijetí k základnímu vzdělávání bez osobní přítomnosti dětí ve škole,“ přiblížil místostarosta pro školství Tomáš Pifka. 

„“K povinné školní docházce bylo letos ve vsetínských základních školách zapsáno celkem 252 dětí, dalších 70 dostalo odklad. Soukromá ZŠ INTEGRA přijala 18 dětí a otevře pro ně jednu třídu,“ informovala tisková mluvčí vsetínské radnice Jana Raszková.
 „V městem zřizovaných školách bude po třech prvních třídách otevřeno na Sychrově a Trávníkách, kde úspěšně prošlo zápisem 59, respektive 56 dětí. V Rokytnici zapsali 57, na Ohradě 46 a v Luhu 26 budoucích prvňáčků. Na každé z těchto škol otevřou po dvou prvních třídách,“ vyjmenoval Pifka s tím, že ve většině škol budou fungovat první třídy s klasickou formou výuky.
„Luh navíc nabídne nadstandardní péči žákům s logopedickými vadami,“ uzavřel místostarosta Pifka. 

Vlastimil Langer

Zdroj: MěÚ Vsetín
Ilustrační foto: Archiv KNZ