Školkaři ve Valašském Meziříčí ukončili tréninkový cyklus

13.06.2019 11:21

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Že sedavý způsob zaměstnání přináší problémy dospělým, je všeobecně známo. Potíže s motorikou už dnes mají ale i malé děti. Proto SVČ Domeček a TJ Valašské Meziříčí, oddíl atletiky, přišlo už v roce 2013 s akcí Školky v pohybu, do které se zapojily prakticky všechny mateřinky ve městě i blízkém okolí.

„Každým rokem děti začínají s tréninkem v říjnu a pokračují až do března. Cvičíme od pondělí do čtvrtka. Ve čtvrtek 6. června se jeden cyklus uzavřel. Jde tak v podstatě o závěrečné cvičení Školek v pohybu,“ vysvětlila Kateřina Sadílková z SVČ Domeček. „Na place“ se v průběhu dne vystřídaly více než čtyři stovky dětí.

O pohybové aktivity v SVČ Domeček je mezi školkami velký zájem. „Dříve trvaly tréninkové bloky hodinu. Později jsme je museli zkrátit na 50 minut, abychom uspokojili všechny mateřinky,“ potvrdila Sadílková.

Veškeré pohybové aktivity probíhají hravou formou v podobě cvičení a za pomocí her a soutěží. „Je radost sledovat pokroky dětí. Cílem projektu je rozvoj nejen fyzické stránky, ale níž je pro děti nejlepší motivací pochvala. 

Na školáčky v pohybu se přišla podívat také místostarostka Yvona Wojaczková, která má školství v gesci. „Musím zaměstnancům SVČ Domeček poděkovat za zápal, se kterým zvyšují pohybovou gramotnost nejmenších. Mezi dětmi je stále více těch, které mají s pohybem problém. Školky mají v tomto směru dost omezené možnosti, nemají potřebné prostory ani vybavení. Proto je nutné podobné aktivity kvitovat,“ uvedla místostarostka.

Vlastimil Langer
Foto: www.valasskemezirici.cz