Školáci zjišťovali, jak jezdit bezpečně na kole

27.10.2020 11:35

VSETÍN - Téměř 120 dětí se během podzimu zapojilo do vzdělávacího projektu s názvem Bezpečně na kole. Vsetínská radnice jej pravidelně organizuje pro žáky 5. tříd základních škol s cílem zvýšit jejich povědomí o bezpečném pohybu na bicyklu v silničním provozu.

„Letošní pokračování projektu Bezpečně na kole mělo v našem městě původně probíhat již na jaře. Zejména z důvodu probíhající rekonstrukce dopravního hřiště v areálu základní školy na Trávníkách, ale také kvůli první vlně koronavirové pandemie, bylo přeloženo až na podzim.

Ještě do vypuknutí druhé vlny pandemie, která celý projekt pro letošek předčasně ukončila, stihlo projít vzdělávacím procesem na 120 dětí z pěti tříd základních škol Trávníky a Ohrada,“ sdělila tisková mluvčí vsetínské radnice Jana Raszková.

„Čekaly na ně celkem tři zkoušky. Tou první byla jízda v simulovaném silničním provozu na dopravním hřišti, dále pak jízda zručnosti na překážkové dráze a na závěr test znalostí pravidel silničního provozu,“ přiblížil místostarosta Tomáš Pifka s tím, že pětice nejúspěšnějších žáků z každé třídy obdržela věcné ceny, které jsou nezbytnou výbavou každého cyklisty – například pumpičky či osvětlení. Všichni, kteří projekt absolvovali, se pak mohli těšit z reflexních pásek.

Projekt Bezpečně na kole organizovalo město Vsetín ve spolupráci s městskou policií a Policií České republiky. Na financování nákladů ve výši 60 tisíc korun se rovným dílem podílelo se Zlínským krajem.
„V příštím roce plánujeme pokračování tohoto projektu. Pevně věřím, že nám už nic nezabrání v jeho uskutečnění v plném rozsahu. Tedy že šanci zapojit se do něj dostanou děti ze všech škol našeho města. Dopravní výchova je totiž významným faktorem pro zvyšování jejich bezpečí v reálním silničním provozu,“ uzavřel Pifka.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Měú Vsetín