Školáci ze Srbska si užili lyžařský kurz na Kyčerce

11.02.2020 15:07

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ -  Stalo se již dobrou tradicí, že na začátku února přijíždějí do Valašského Meziříčí žáci základních škol z partnerského města Čačak v Srbsku. Díky vzájemné spolupráci obou měst se na Valašsku učí lyžovat. Školáky z Valmezu naopak v létě čeká výlet k moři. Z Čačaku tentokrát přijelo 33 dětí s učiteli, aby absolvovali paralelní lyžařský výcvik s 36 žáky sedmých tříd ZŠ Vyhlídka. „Děti se učily lyžovat ve Skiareálu Kyčerka ve Velkých Karlovicích a pro srbské hosty jsme připravili také návštěvu valašskomeziříčského krytého bazénu, Vrtule – Světa her a poznání či bowlingu,“ popsal pedagog Michal Stonavský ze ZŠ Vyhlídka s tím, že v létě čeká naopak školáky z Valašského Meziříčí návštěva u moře. „Naši žáci budou moci opět vycestovat do letoviska Ulcinj v Černé Hoře, kde má naše partnerská škola z Čačaku rekreační středisko. Vzájemná spolupráce má velký přínos nejen pro děti, ale slouží také k prohlubování přátelských vztahů s kolegy učiteli z Čačaku.“

Srbské děti se tak díky partnerství obou měst učily na Valašsku lyžovat už potřetí. „Partnerská spolupráce, kterou se nám podařilo přenést také do oblasti školství, se opravdu vyplácí. Nejen, že mají žáci valašskomeziříčských základních škol příležitost poznat stejně staré vrstevníky z jiných evropských zemí, ale také se do těchto zemí a měst podívají. U nás se pak lyžovat učí nejen děti ze srbského Čačaku, ale například i z chorvatské Končenice,“ doplnila místostarostka Yvona Wojaczková.

Rudolf Maňas

Zdroj, foto: MěÚ Valašské Meziříčí, Jakub Mikuš